اعزام 10 مدافع سلامت گیلانی به مشهد مقدس

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان از اعزام 10 نفر از مدافعان سلامت در گیلان به مشهد مقدس در قالب هشتمین دوره طرح زائران حرم رضوی خبر داد.

به گزارش مجله خبری تـپور؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اعزام مدافعان سلامت به مشهد مقدس اظهار کرد: در راستای اجرای امینانه نیات واقفان هشتمین دوره طرح زائران حرم رضوی با هدف تکریم و تجلیل از کادر درمانی کرونا و مبلغان جهادی فعال در عرصه سلامت در قالب دوره سه‌روزه در مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دو نفر از مدافعان سلامت از آستانه‌اشرفیه و صومعه‌سرا و هشت نفر دیگر از رشت به زیارت امام رضا (ع) مشرف می‌شوند، تصریح کرد: ۱۰ نفر از مدافعان سلامت گیلان نیز به جهت تلاش شبانه‌روزی در جبهه مقابله با کرونا از عواید موقوفات پور رجبعلی آستانه‌اشرفیه، حاج میرزا محمدعلی تاجر نقشینه فروش رشت و ناصر قلی خان امجد الدوله صومعه‌سرا امروز به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، با توجه با زحماتی که مدافعان سلامت، همکاران کادر درمان و اورژانس و همچنین شبکه بهداشت و درمان طی سه سال اخیر متحمل شدند، سازمان اوقاف تصمیم گرفت تقدیر ویژه‌ای از این قشر داشته باشد.

علیزاده با اشاره به تلاش‌های اوقاف گیلان در مقابله با کرونا بیان کرد: اوقاف و امور خیریه گیلان به همراه مراکز افق امامزادگان استان با تهیه و توزیع بسته‌های کمک معیشتی، توزیع ملزومات بهداشتی، ضدعفونی مراکز تجمع عمومی و تهیه و توزیع ماسک در کنار کادر درمان فعالیت داشته است.

وی به اجرای طرح نفس و تهیه کپسول اکسیژن برای مراکز درمانی گیلان اشاره کرد و افزود: این طرح با کمک خیرین و عواید موقوفات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/1301