“آبی” به آغوش سلامت گیلان بازگشت

بر اساس تازه‌ترین ارزیابی نرم‌افزار ماسک که امروز شنبه منتشر شد، رنگ آبی کرونایی پس از یک هفته بار دیگر به نقشه کرونایی استان گیلان بازگشت.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ بر این اساس شهرستان املش که هفته گذشته در ارزیابی نرم‌افزار ماسک از آبی به زرد تغییر رنگ داده بود، پس از یک هفته دوباره به رنگ‌بندی آبی پیوست.

همچنین شهرستان رودسر که دوشنبه هفته گذشته بر اساس اعلام نرم‌افزار ماسک از زرد به نارنجی تغییر رنگ داده بود بار دیگر به رنگ زرد درآمد.

اما شهرستان رودبار که پیش‌تر از زرد به نارنجی تغییر رنگ داده بود، نتوانست در ارزیابی جدید وارد رنگ‌بندی زرد شود و همچنان نارنجی ماند.

بر اساس ارزیابی نرم‌افزار ماسک باقی شهرستان‌های استان گیلان شامل سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، ماسال، آستانه‌اشرفیه، رشت، خمام، شفت، صومعه‌سرا، فومن، بندرانزلی، تالش، آستارا، رضوانشهر زرد هستند.

در موج پنجم کرونا تعداد بستری‌های مبتلا به بیماری کووید ١٩ به نزدیک ٢ هزار و ١٠٠ نفر رسیده بود اما از اوایل شهریورماه روند نزولی گرفت اما طی چند هفته اخیر به‌ویژه هفته گذشته با افت‌وخیزهایی همراه است به‌طوری‌که یکشنبه گذشته بستری‌های روزانه به ١٠١ نفر رسید اما بعدازآن طی روزهای اخیر روند کاهشی دارد.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم‌اکنون ٣٠٣ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که اوایل هفته گذشته یکشنبه به بیش از ۳۶۰ نفر رسیده بود.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ازجمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از مسافرت و دورهمی تأکید می‌شود.

انتهای پیام/1301