پلیس ساختمان در راه رشت

فرماندار شهرستان رشت برای نظارت بر ساخت‌وسازها طرح پلیس ساختمان پیشنهاد شده، گفت: در این طرح با بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای موجود طرح پلیس ساختمان توسط شهرداری‌ها عملیاتی ‌شود.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ علی فتح‌اللهی امروز در جلسه کارگروه پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز که در فرمانداری رشت اظهار کرد: امروز ساخت و ساز در استان گیلان شرایط مناسبی را ندارد و تغییر کاربری‌ها در حوزه محدوده شهری و روستایی رشد فزآینده‌ای داشته به گونه‌ای که بخش عمده‌ای از اراضی کشاورزی حاصل‌خیز را به خاطر اتفاقات مختلف و همچنین افزایش انگیزه فروش، از دست دادیم.

فرماندار شهرستان رشت افزود: در آن بخش از محور رشت – سنگر که در محدوده شهری قرار دارد طبق طرح جامع شهری و آن بخشی هم که خارج از آن، در محدوده روستایی قرار داشته زیر نظر بنیاد مسکن و دهیاری‌ بوده که میطلبد نظارت عالیه صورت گیرد.

وی با اذعان به اینکه نمی‌توان به راحتی تخریب اعیان را صادر کرد، بیان کرد: باید پیش از وقوع تخلف با نظارت‌های دقیق مانع ساخت و ساز غیر مجاز شد؛ در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز محدوده شهری حدود 6 هزار حکم صادره داریم که در حال تعیین تکلیف هستیم.

فتح‌اللهی با بیان اینکه مصوباتی که در این جلسه تصویب می‌شود، تصمیمات جمعی است، افزود: اگر دستگاهی خلاف آن عمل کند با عنوان «ترک فعل» به دستگاه قضا برای پاسخگویی معرفی می‌شود به ویژه ساخت‌سازهای محور رشت به سنگر که به جد پیگیر آن هستیم.

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: بر اساس ماده چهار قانون مسکن وضعیت عرصه‌هایی که در داخل محدوده منابع طبیعی روستایی قرار دارد، مشخص است و از ظرفیت‌هایی که قانون اجازه داده در این راستا استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای نظارت بر ساخت‌ و سازها طرح پلیس ساختمان پیشنهاد شده، افزود: در این طرح با بهره گیری از ظرفیت نیروهای موجود طرح پلیس ساختمان توسط شهرداری‌ها عملیاتی ‌شود.

فتح‌اللهی هم چنین بر واکاوی و آسیب‌ شناسی در  هزینه پروانه‌های ساختمانی خصوصا در مناطق روستایی تأکید کرد.

انتهای پیام/1301