دبیر عالی شورای مناطق آزاد:

قانون مالیاتی مناطق آزاد اشتباهی فاحش است اصلاح می‌کنیم

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر عالی شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور قانون مالیاتی مناطق آزاد را یک اشتباه فاحش دانست و گفت: این قانون باید اصلاح شود و تلاش خواهیم کرد تا پایان سال آن را لغو کنیم.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سعید محمد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: قانون مالیاتی مناطق آزاد اشتباهی بود که در بودجه ۱۴۰۰ و در کمیسیون تلفیق مجلس اتفاق افتاد. هنگامی‌که قولی به فعال اقتصادی داده می‌شود که طبق آن ۲۰ سال معاف از مالیات هستند نمی‌توان به‌دفعات این قانون را نقض کرد.

وی با تأکید بر اینکه این تعهد آسیب جدی به فعالان اقتصادی وارد می‌کند و کار غیرقانونی و غیرشرعی نیز بشمار می‌رود. گفت: ما نیز به‌طورجدی پیگیر این مسائل هستیم و تا پایان امسال این قانون را لغو خواهد شد.

دبیر عالی شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه در توسعه زیرساخت‌های مناطق آزاد نیز متأسفانه اقدام اصولی انجام نشده است، تصریح کرد: در دنیا ابتدا زیرساخت‌ها آماده می‌شود سپس فعالان اقتصادی دعوت می‌شوند که در کشور ما متأسفانه فقط سیاست غلط زمین فروشی اعمال شده و راهکار این موضوع استفاده منابع برای سرمایه‌گذاری جهت توسعه زیرساخت‌هاست و اینکه بودجه‌های عمرانی برای توسعه‌ای زیرساخت‌ها لحاظ شود.

وی اشره به اینکه در حال حاضر هفت منطقه آزاد دیگر بر تعداد مناطق آزاد کشور اضافه‌شده و ما درمجموع ۱۵ منطقه آزاد خواهیم داشت، افزود: همه این‌ها مشکلات زیرساختی دارند و از محل تأمین اعتبارات عمرانی در بودجه باید لحاظ شود و پیگیریم در بودجه ۱۴۰۰ این امر اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/1301