واکنش تند نماینده رودبار به اظهارات رئیس شورای شهر رشت:

اجازه نمی‌دهیم لوشان به سراوان دیگر تبدیل شود

در پی اظهارات رئیس شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر انتقال زباله به جنوب استان گیلان، نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی انتقادات تندی را خطاب به شورانشینان رشت مطرح کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ مشکل پسماند سال‌هاست شهر رشت بالاخص منطقه سراوان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده منطقه‌ای که 18 شهر زباله‌هایشان را در این محدوده سرازیر می‌شود.

روز شنبه محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر در دیدار خود با نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفته بود که راهکار ارایه شده توسط کارشناسان، انتقال زباله به جنوب استان است که به لحاظ آب و هوایی بسیار خشک و عدم پوشش گیاهی و جمعیت بسیار اندکی که در آن جا ساکن هستند می‌توان با نصب یک دستگاه زباله سوز و تصفیه خانه شیرآبه در آن بخش از استان برای همیشه معضل زباله را در استان برطرف کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت تأکید کرده بود که زباله باید از سراوان خارج شود و راهکار ارایه شده توسط کارشناسان، انتقال زباله به جنوب استان است که به لحاظ آب و هوایی بسیار خشک، می‌توان با نصب یک دستگاه زباله سوز و تصفیه خانه شیرآبه در آن بخش از استان برای همیشه معضل زباله را در استان برطرف شود.

اما این اظهارات کارگرنیا واکنش تند گدرزوند چگینی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت و وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که اجازه نمی‌دهد، لوشان به سراوانی دیگر تبدیل شود.

وی معتقد بود که اظهارات رئیس شورای اسلامی شهر رشت پاک کردن صورت مسئله است و نمی‌توان مشکل زباله سراوان را حل کرد و منطقه خشک، منطقه‌ای نیست که آلودگی را در آن بیشتر کنیم حل مشکل سراوان را باید در راهکارها و ظرفیت‌های علمی و نخبگانی جستجو کرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد ضعیف مدیریت شهری رشت در ساماندهی معضل زباله سراوان گفت که شهردار و اعضای شورای این شهر باید مشکل رشت را در همان شهر حل کنند کماینکه شهرداری رشت سال‌ها است از شهروندان و مردم عوارض دریافت می‌کنند اما تدبیری برای حل مشکل زباله در سراوان انجام نداده اند.

گودرزوند چگینی تأکید کرد که مردم شهرستان رودبار هرگز اجازه نخواهند داد تا لوشان به سراوانی دیگر تبدیل شود و باید اعضای شورای اسلامی شهر رشت برای حل مشکل زباله در گیلان باید راهکار علمی داشته باشند و شورای شهر رشت باید با استفاده از تکنولوژی روز، مشاهده عملکرد کشورهای همسایه در برخورد با این وضعیت و متناسب با آب و هوای منطقه، برای رفع این دغدغه زیست محیطی بالا بزند.

حالا باید در انتظار نشست و واکنش اعضای شورای اسلامی شهر رشت را نسبت به اظهارات نماینده شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی دید.

انتهای پیام/1301