سفرهای استانی رئیس‌جمهور ضروری است

عضو مجمع نمایندگان گیلان معتقد است برخلاف برخی اظهارات سفر استانی رئیس‌جمهوری نه‌تنها برای جریان بخشی به مسائل ضروری است.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ احمد دنیامالی امروز با اشاره به برخی اظهارنظرها درباره سفر ریاست‌جمهور به استان‌ها اظهار کرد: برخلاف برخی اظهارات سفر استانی رئیس‌جمهوری نه‌تنها برای جریان بخشی به مسائل ضروری است، بلکه حضور مقام ارشد رسمی کشور در میان مردم در شرایط سخت کنونی امیدوار بخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سفرهای اخیر رئیس‌جمهور به چندین استان کشور دستورات مناسبی همگام با رفع مشکلات مردم از سوی ایشان صادر شد، افزود: امیدواریم اعضای کابینه با حساسیت ویژه‌ای پیگیر آن‌ها باشند و با توجه به استقرار دولت جدید و انرژی مثبتی که در شروع بکار دولت‌ها وجود دارد امیدواریم هرچه سریع‌تر شرایط سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان تسهیل شود تا هیئت دولت از نزدیک در جریان مشکلات استان قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان را یک ضرورت برای حل مشکلات استان عنوان کرد و افزود: استان گیلان در بخش‌ها و حوزه‌های اشتغال جوانان، مدیریت آب، کشاورزی، صادرات، زیرساخت‌ها و صنعت مشکلاتی عمیقی دارد که لازم و ضروری است رئیس‌جمهور از نزدیک به این مسائل رسیدگی کنند.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر در حوزه‌های کسب‌وکار، تخصیص منابع و ارائه تسهیلات پیگیری‌های لازم انجام نشود و اعداد و ارقام آن مورد توجه قرار نگیرد دسترسی به اهدافمان در بخش اشتغال به طول خواهد انجامید.

به گفته دنیامالی استان گیلان از مواهب طبیعی و شرایط خاص محیط‌زیستی برخوردار است که با توجه به این مسائل باید به کسب‌وکار رونق بخشید و توجه عمیق‌تری به مسائل زیست‌محیطی داشت.

دنیامالی با اشاره به در بسیاری از موارد بی‌توجهی‌هایی به مسائل محیط‌زیست می‌شود که ما برآیندی از این مشکلات داریم، بیان کرد: آنچه در بحث شیرابه‌ها و مشکلات تالاب بین‌المللی انزلی وجود دارد. با حل این مشکلات می‌توان تا حدود زیادی از آسیب‌ها کاست و از سوی دیگر توجه به محیط‌زیست موجب می‌شود در راه‌اندازی کسب‌وکار شرایط بهتری داشته باشیم.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخلاف تصور بسیاری، برجسته کردن مسائل محیط‌زیستی مانعی برای رونق کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری و تولید نیست و دوستان باید با برخوردی عاقلانه شرایط را تسهیل کنند تا به محیط‌زیست آسیبی وارد نشود.

دنیامالی همچنین خواستار سرعت بخشیدن به صدور مجوزها از سوی نهادهای ذی‌ربط شد و افزود: این امر علاوه بر کاهش موانع پیش روی سرمایه‌گذاران از خروج فعالان اقتصادی به استان‌های دیگر که شرایط بهتری برای آن‌ها فراهم می‌کند، می‌کاهد.

انتهای پیام/1301