جزئیات رنگ‌بندی کرونایی در گیلان

بر اساس ارزیابی نرم‌افزار ماسک، همچنان دو شهرستان استان گیلان آبی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ بر اساس ارزیابی نرم‌افزار ماسک، شهرستان املش و رضوانشهر همانند هفته گذشته در وضعیت آبی کرونایی هستند و بقیه شهرستان‌ها شامل رودسر، آستانه‌اشرفیه، رشت، خمام، رودبار، تالش، آستارا، لنگرود، صومعه‌سرا، لاهیجان، سیاهکل، شفت، ماسال، فومن، بندرانزلی در رنگ‌بندی زرد قرار دارند.

با خیز پنجم کرونا و افزایش بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان از اوایل تیرماه امسال پس از مدت کوتاهی تمام شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت اما از اوایل شهریورماه با کاهش بستری‌ها شهرستان‌های قرمز از نقشه کرونایی خارج و به‌تدریج به رنگ نارنجی، زرد و آبی درآمد و اکنون ٢ هفته‌ای است که این استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

در موج پنجم کرونا تعداد بستری‌های مبتلا به بیماری کووید ١٩ به نزدیک ٢ هزار و ١٠٠ نفر رسیده بود اما از اوایل شهریورماه روند نزولی گرفت و بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم‌اکنون حدود ٣٧٠ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان‌های استان هستند.

کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان بر لزوم تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در کنار واکسیناسیون تأکید می‌کنند.

به گفته آنان، اگر شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ازجمله استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی، رعایت فاصله فیزیکی و اجتناب از مسافرت توسط مردم مراعات شود، نگرانی‌ها از بابت خیز ششم بیماری کووید ١٩ کمتر است.

انتهای پیام/۱۳۰۱