خطیب جمعه آستارا:

ناجا و قضا با بدحجابی و سگ‌گردانی در ملأ عام برخورد کنند

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه نجاست سگ با آب پاک نمی‌شود، گفتک از نیروی انتظامی و قوه قضاییه انتظار داریم با افرادی که با بدحجابی و سگ‌گردانی در ملأ عام مفاسد اجتماعی را در جامعه گسترش می‌دهند برخورد کنند.

به گزارش مجله خبری تَـپور، حجت‌الاسلام‌والمسملین کاظم حافط‌نیا امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه خدا بر اعمال و رفتار ما انسان‌ها شاهد و ناظر است، اظهار کرد: سفارش به تقوا در قرآن کریم، کلام ائمه‌اطهار(ع) و اولیای الهی آمده است.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه نهاد نماز جمعه برای پیروزی و پایداری انقلاب شکوهمند اسلامی بسیار سرمایه داده و شهادت بزرگ‌ترین افتخار امامان جمعه است، افزود: بسیاری از ائمه‌جمعه از شکل‌گیری تا پایداری انقلاب اسلامی در سنگر مقدس نماز جمعه به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

وی با بیان اینکه کسی که از تریبون نماز جمعه دوری می‌کند در ولایت‌مداری آن شخص باید شک کرد، افزود: یک‌عده از مسئولان دولت از صحبت‌های خطیب نماز جمعه خوششان نمی‌آید و این نشان می‌دهد که چنین مسئولی به درد نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی نمی‌خورد.

امام‌جمعه آستارا ۲۵ مهر ماه را سال‌روز ازدواج آسمانی حضرت خدیجه(س) با رسول اکرم(ص) دانست و بیان کرد: ازدواج حضرت خدیجه(س) با نبی‌اکرم یک ازدواج بسیار آسمانی و مقدس بود که تربیت یک نسل طیب و طاهر از نتایج این ازدواج میمون و فرخنده می‌باشد.

حافظ‌نیا با بیان اینکه روز تربیت‌بدنی بهانه‌ای است تا از وزرشکاران افتخارآفرین عرصه‌های ملی و بین‌المللی قدردانی کنیم، افزود: کشتی‌گیران آزاد و فرنگی‌کار جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های بین‌المللی نروژ با کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز قدرت ورزشی ایران را به رخ دنیا کشاندند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به اینکه ورزش برای جوانان امری لازم بوده و برخی از ورزش‌های ساد فاقدهزینه هستند، گفت: هراندازه در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم یقین حاصل کنید که این سرمایه‌گذاری‌ها به هدر نمی‌رود، چراکه ورزش باعث می‌شود روحیه پوریای ولی‌ها و تختی‌ها در جامعه گسترش یابد.

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه ولادت حضرت رسول اکرم(ص) بنا به روایت برادران اهل تسنن و آغاز هفته وحدت را پیش‌رو داریم، گفت: اهل تشیع و تسنن آستارا سال‌ها است که دوستانه و برادرانه در کنار هم زندگی می‌کنند و دشمن روی اتحاد، برادری و وحدت آن‌ها برنامه‌ریزی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان انفجار تروریستی مسجد خان‌آباد افغانستان به دست داعش عده‌ای از نمازگزاران جمعه به شهادت رسیدند، افزود: یقین حاصل کنید پس از اتفاقات اخیر و خروج مفتضحانه آمریکا از افغانستان، این توطئه جدید آمریکایی‌ها است تا با احیای داعش در منطقه حضور خود را در افغانستان توجیه کنند.

حافظ‌نیا با بیان اینکه کاهش قیمت برخی از اقلام اساسی در بازار ازجمله وعده‌های داده‌شده رئیس‌جمهور در دوران انتخابات بود که در حال تحقق یافتن است، گفت: اراده شخص رئیس‌جمهور و هیأت‌دولت این است که در راستای تأمین مایحتاج ضروری مردم و کاهش قیمت‌ها اقدامی عاجل صورت گیرد.
خطیب جمعه با اشاره به اینکه شاهد برخی از بدرفتاری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی ازجمله بدحجابی و سگ‌گردانی توسط زنان و دختران جوان در سطح شهر هستیم، افزود: زن‌ها و دخترانی که اقدام به سگ‌گردانی در ملأ  عام می‌کنند به وجه شرعی آن توجه داشته باشند.

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه نجاست سگ با آب پاک نمی‌شود و هراندازه به آن آب بریزند نجاست آن دوبرابر می‌شود، گفت: زنان و دخترانی که اقدام به سگ‌گردانی در ملأ عام کرده و آن را همراه خود به خانه می‌برند گمان می‌کنند که با حمام کردن و استفاده از شامپوی مخصوص نجاست سگ از بین می‌رود.

وی بدحجابی و بی‌حجابی زنان و دختران جوان در سطح شهر را دهن‌کجی به آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: از نیروی انتظامی و قوه قضاییه انتظار داریم با افرادی که با بدحجابی و سگ‌گردانی در ملأ عام مفاسد اجتماعی را در جامعه گسترش می‌دهند برخورد کنند.

حافظ‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود در خطاب به سرپرست شهرداری آستارا بیان کرد: تعداد سگ‌های ولگرد در سطح معابر شهری افزایش پیداکرده و شهروندان نسبت به موضوع گلایه‌مند هستند از کارکنان شهرداری این شهر انتظار داریم در خصوص جمع‌آوری و سامان‌دهی سگ‌های ولگرد اقدامی عاجل کند.

انتهای پیام /۱۳۰۱