رتبه‌بندی معلمان هفته آینده در صحن مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد رتبه‌بندی یک فرآیند جدیدی در حوزه آموزش و پرورش است که هفته آینده مطرح می‌شود و رأی هم می‌آورد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ جبار کوچکی‌نژاد در رابطه با برنامه‌های دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه، اظهار کرد: اصلاح ساختار بودجه باید یک قانون دائمی باشد، ما در این مساله به دنبال آن هستیم که روش‌های بودجه‌ریزی کشور اصلاح شده و عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال ما اکنون چند هزار ردیف بودجه داریم که می‌خواهیم این ردیف‌ها تا حد امکان تجمیع شود، افزود: همچنین در بودجه دو بخش دستگاه‌های اصلی و فرعی داریم که این نیز باید بررسی و اصلاح شود.

کوچکی‌نژاد در رابطه با گرانی حامل‌های انرژی، بیان کرد: این مساله جزو موارد اجرایی بودجه است که در بحث اصلاح ساختار جایی ندارد، در این موضوع نمایندگان طرح‌ها و پیشنهاداتی دارند و دولت هم البته نظر دارد اما بعد از اصلاح ساختار به این موارد خواهیم رسید که باید درباره آن تصمیم گیری صورت گیرد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها و مخالفت‌ها با طرح رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: این طرح هفته آینده به صحن می‌آید و ان‌شاءالله نمایندگان رأی می‌دهند، شاید پیشنهاداتی در نحوه اجرا وجود دارد اما تعدادی در حال تلاش هستند که در این زمینه برگشت به لایحه دولت بدهند که این خطرناک است چون لایحه دولت اصلا رتبه‌بندی نیست بلکه نظام هماهنگ است. رتبه بندی یک فرآیند جدیدی در حوزه آموزش و پرورش است و به اعتقاد من هفته آینده مطرح می‌شود و رأی هم می‌آورد.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود دولت منابع کافی برای این طرح ندارد، افزود: اینکه منابع کم دارند بله من هم قبول دارم اما اگر می‌خواهند این را ساماندهی کنند بروند حقوق‌های بالای ۲۰ میلیون تومان را حذف و اصلاح کنند با توجه به اینکه خیلی‌ها حقوق‌های بالا می‌گیرند به سمت اصلاح آن حقوق‌ها حرکت کنند نه کسانی که حقوق های پنج، ۶ و هفت و یا در نهایت کمتر از ۱۰ میلیون تومان دارند. دولت برای تنظیم منابع اقدام کند اما راه این نیست که رتبه بندی اجرایی نشود.

انتهای پیام/۱۳۰۱