گلایه امام‌جمعه خمام

آقای دادستان مسؤولیت پیگیری این ترک فعل‌ها با شماست

خطیب جمعه خمام با بیان اینکه آقای دادستان مسؤولیت پیگیری این ترک فعل‌ها با شماست، گفت: درد مردم با نشستن در اتاق دانسته نمی‌شود و مدیری که در بین مردم حضور ندارد، جنس مسائلش با جنس مسائل مردم فرق خواهد کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامد اسدالله زاده امروز در خطبه‌های نماز جمعه خمام در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: اتفاقاتی را که در هفته‌های گذشته در مرزهای شمال غرب کشور مشاهده می‌شود را نمی‌توان یک عرض‌اندام نظامی دو کشور قلمداد کرد.

وی با بیان اینکه قطب مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی برای دهه‌ها مشغول نفوذ در عمق استراتژیک کشورهای هم‌پیمان خود بوده است، گفت: عمده هدف قطب مقاومت «کنترل قطب صهیونیسم» است و دور نیست که ایران اسلامی قدرت اول منطقه غرب آسیا شود.

امام‌جمعه خمام با تأکید بر اینکه تریبون نماز جمعه مؤذن دردهای مردم است، بیان کرد: با مردم عهد بسته‌ایم که مسائل و مشکلاتشان را از تریبون نماز جمعه فریاد بزنیم تا مدیران و مسئولینی که به خواب غفلت رفته‌اند، بیدار شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون نیز چندین بار چه در تریبون نماز جمعه و چه در جلسات مختلف، این درد مردم را فریاد زده‌ایم، خاطرنشان کرد: سال‌هاست که این مردم از وضعیت جاده خمام به خشکبیجار رنج می‌برند و چه بسیارند خانواده-هایی که در همین جاده مرگ، داغدار فرزندان و عزیزانشان شده‌اند.

اسدالله زاده با بیان اینکه ببینید این‌ها فقط تعداد محدودی از عکس‌های دل‌خراشی است که در جاده مرگ اتفاق افتاده است، افزود: این چه تدبیری است که اداره راهداری اصلاح جاده را بر عهده راه و شهرسازی می‌داند، راه و شهرسازی هر دفعه بهانه‌های جدیدی را مطرح می‌کند.

وی خطاب به رئیس دادگستری و دادستان خمام بیان کرد: درد مردم این نیست که فلان مدیر بعد از معارفه‌تان به دیدار شما آمده یا نه، درد مردم داغی است که از مرگ و مجروح شدن عزیزانشان در این جاده می‌کشند.

خطیب جمعه خمام با بیان اینکه جناب آقای دادستان مسؤولیت پیگیری این ترک فعل‌ها با شماست، افزود: این آمار رسمی پاسگاه پلیس‌راه رشت به انزلی است، بیش از 10 نفر فقط در 6 ماهه ابتدای 1400 در محورهای خمام جانشان را ازدست‌داده‌اند و بیش از 107 نفر در این محورها مجروح شده‌اند و فقط در 6 ماهه اول سال حدود 257 تصادف خسارتی در این محورها اتفاق افتاده است.

وی خطاب به مسؤولین تصریح کرد: همه مسئولین عزیز و محترمی که به نحوی در پروژه محور خمام به خشکبیجار وظیفه دارند بدانند! چنانچه تا دو ماه آینده تکلیف این پروژه معلوم نگردد و خاطیان و ترک فعل کنندگان تنبیه نشوند، تریبون نماز جمعه به رسالت اذان‌گویی‌اش عمل خواهد کرد و به طرفداری از مردم، به نیابت از مادران داغ جوان دیده، هزینه خاطیان را از این تریبون بالا خواهیم برد.

اسدالله زاده با بیان اینکه درد مردم با نشستن در اتاق دانسته نمی‌شود، گفت: مدیری که در بین مردم حضور ندارد، جنس مسائلش با جنس مسائل مردم فرق خواهد کرد.

وی با ابراز گلایه از برخی اتفاقات نامیمون شب گذشته تصریح کرد: جناب آقای رئیس دادگستری درد امت حزب‌الله و جوانان غیرتمند خمامی این است که در شب شهادت امام غریبمان حضرت عسکری سلام‌الله‌علیه در گوشه‌ای از این شهر پارتی مختلط می‌گیرند ولی باوجود شواهد مدارک کافی اجازه ورود و برخورد نمی‌دهند.

انتهای پیام/1301