پرداخت حدود ۳۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به نیازمندان استان گیلان

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در ۶ ‌ماهه نخست سال جاری چهار هزار و ۷۱۵ فقره وام به ارزش ریالی حدود ۳۲۵ میلیارد ریال برای توانمندسازی جامعه هدف در قالب طرح های اشتغال وخودکفایی، کارگشایی و تسهیلات مسکن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شده است.

به گزارش مجله خبری تَـپور، عباس اهرابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اصحاب رسانه با بیان اینکه صندوق امداد ولایت با مجوز رسمی بانک مرکزی و با هدف پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان کمیته امداد و دیگر اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه از خیران برای ارائه تسهیلات به خانواده‌های کم برخوردار از طریق این صندوق انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۲۸ هزار نفر از مردم و به‌ویژه نیکوکاران در صندوق امداد ولایت گیلان سپرده‌گذاری کرده‌اند، افزود: سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت به دو صورت ویژه و عادی انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه فعالیت‌های این صندوق بر اساس مقررات بانک مرکزی و به صورت بانکداری اسلامی و کاملاً قرض الحسنه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری چهار هزار و ۷۱۵ نفر از تسهیلات اشتغال و توانمندسازی، تسهیلات خرید، ساخت و یا ودیعه مسکن و وام کارگشایی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گیلان بهره‌مند شده‌اند که برای این میزان تسهیلات، حدود ۳۲۵ میلیارد ریال اختصاص پیدا کرده است.

اهرابی با اشاره به وام‌های پرداختی با تشریح وام‌های قرض الحسنه پرداخت شده به متقاضیان، گفت: طی این مدت وام کارگشایی جهت مصارفی همچون ازدواج، تأمین مسکن، تعمیر مسکن، ودیعه مسکن، درمانی، تحصیلی، بدهی، محکومیت غیر عمد (معسیرین) و سایر محل های مصرفی به تعداد ۴ هزار و ۵۴۵ فقره به مبلغ حدود ۲۸۸ میلیارد ریال پرداخت شد.

وی، کمک به ایجاد شغل با پرداخت وام های بدون بهره را از دیگر اقدامات صندوق امداد ولایت برشمرد و افزود: در بخش وام اشتغال در طرح های همچون، آرایشگری، آشپزخانه، باغبانی، خدمات توزیعی، خودروی سبک و سنگین، خیاطی، دامداری سنتی و صنعتی، زراعت، شیلات، قالی بافی، گلخانه، گلیم بافی، ماکیان، نانوانی طی شش ماه نخست سال تعداد ۱۷۰ طرح به مبلغ حدود ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان از دیگر اهداف تأسیس صندوق امداد ولایت را اشاعه سنت قرض‌الحسنه در جامعه، جذب منابع بیشتر از خیّران برای پرداخت وام قرض‌الحسنه و تغییر رویکرد کمک‌های کمیته امداد امام(ره) از بلاعوض به معوض عنوان کرد و قرض‌الحسنه واقعی در صندوق امداد ولایت را به نفع محرومان دانست.

اهرابی با بیان اینکه همه اقشار به‌ویژه خیران می‌توانند در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کنند، گفت: سپرده‌گذاری عادی از ۱۰ هزار تومان با نیّت کمک به محرومان و بدون تعیین تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار انجام می‌شود و در سپرده‌گذاری ویژه که از یک میلیون تومان است، تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار تعیین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام(ره) همواره تلاش می‌کند تا خدمات بی‌منّت و با شرایط آسان به محرومان ارائه دهد از همه مردم و نیکوکاران خواست تا در این مسیر همچنان یاریگر کمیته امداد امام(ره) باشند و با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت این نهاد، شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم آورند

انتهای پیام/1302