فراخوان سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر گیلان

معاون هنری و امور سینمایی گیلان با اعلام فراخوان سی و سومین جشنواره تئاتر استانی از فعالان عرصه نمایش استان برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سید امیر مصباح امروز با اعلام فراخوان سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان اظهار کرد: این جشنواره با همکاری انجمن هنرهای نمایشی گیلان و به‌منظور رشد، گسترش و ساماندهی هنر تئاتر در آذرماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

وی افزود: رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه‌بر هنر نمایش، بومی‌سازی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه‌بر استعدادهای جوان، استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی از اهداف جشنواره یاد شده است.

مصباح، انتخاب موضوع سی و سومین جشنواره تئاتر استانی را آزاد عنوان و اضافه کرد: موضوعات مرتبط با شعار سال، کرونا و کاهش آسیب‌های اجتماعی، شورونشاط اجتماعی و تحکیم خانواده، موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر بومی، منطقه‌ای و ایرانی و اسلامی در اولویت هستند.

معاون هنری و امور سینمایی گیلان با بیان اینکه هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص تغییر در برگزاری جشنواره با نظر ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا است، بیان کرد: مخاطبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراجعه نمایند.

گیلان با پیشینه غنی در هنر نمایش، دارای ۳۲ گروه رسمی تئاتر است.

انتهای پیام/۱۳۰۱