دستگیری اسیدپاشان در رشت

در پی حادثه اسیدپاشی امروز در رشت ۳ نفر آسیب دیدند و فرد مجرم در بیمارستان تحت نظر پلیس است‌.

به گزارش مجله خبری تَـپور؛ سرهنگ مجید رسول‌زاده امروز از وقوع اسیدپاشی در رشت خبر داد و اظهار کرد: به دنبال گزارش واصله از اهالی یکی از خیابان‌های رشت، مأموران بلافاصله در محل حاضر و با حادثه اسیدپاشی مواجه شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان در تشریح این حادثه بیان کرد: عامل این حادثه اسیدپاشی بانویی میان‌سال و 52 ساله بود که به دلیل نزاع و اختلافات خانوادگی اقدام به پاشیدن اسید به روی همسر 56 ساله خودکرده بود.

رسول‌زاده افزود: فرد سومی که در این حادثه اسیدپاشی آسیب‌دیده مادر فرد اسیدپاش است که با قصد میانجی‌گری در حال جدا کردن طرفین از ناحیه کمر دچار سوختگی شده است و اکنون هر سه نفر برای درمان به بیمارستان منتقل شدند و مجرم تحت نظر پلیس است‌.

وی عدم بهره‌مندی افراد در کنترل عصبانیت خود را عامل بسیاری از جرائم جنایی دانست و تصریح کرد: شهروندان باید در مواجهه با اختلافات خانوادگی و یا زناشویی با صلح و آرامش و از راه‌های معقول و قانونی برای حل مشکلات خود اقدام کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به خدمات مشاوره‌ای پلیس در راستای حل اختلافات به شکل مسالمت‌آمیز گفت: شهروندان برای دریافت خدمات مشاوره‌ای می‌توانند با سامانه تلفنی پلیس پاسخگو با شماره 096580 تماس حاصل کنند.

رسول‌زاده خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره کلانتری‌های گیلان همه‌روزه آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای حضوری و تلفنی در زمینه‌های مختلف خانوادگی، روان‌شناختی، حقوقی، تربیتی، تحصیلی و غیره به مردم شریف استان گیلان هستند.

انتهای پیام/1301