انتقاد تند عضو شورای شهر از شیوه مدیرتی در شهرداری رشت

لزوم تغییر اساسی در ساختار شهرداری رشت، به‌کار گرفتن مدیرانی خلاق و لزوم درآمدزایی در مناطق شهرداری برای رفع مشکلات مناطق مختلف شهر از جمله مسائل مطرح شده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر رشت بود که عصر امروز برگزار شد.

به گزار مجله خبری تَپور؛ رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در جلسه شورای شهر در سالن جلسات ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: پیشرفت‌ها، نوآوری‌‌ها، ابتکارات، توسعه و عمران یک جامعه همواره در سایه امنیت تحقق پیدا می‌کند و امروز پلیس یک پناهگاه مهم برای مردم است که آسایش و امنیت خاطر را برای مردم به ارمغان می‌آورد.

محمدحسین واثق کارگرنیا با اشاره به وجود نیروهای مومن و مقتدر در نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی یک نیروی مکتبی و دارای هویت اسلامی است؛ ما در شهرمان مشکلات متعددی داریم و مشکل ناشی از پسماند در این شهر هم تبدیل به مشکل حاد و امنیتی شده است که باید فکری به حال آن شود.

درآمد شهر بالا نرفته است

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت نیز در این جلسه ضمن یادآوری خاطره‌ای از شهید مدافع حرم “بابک نوری هریس” اظهار کرد: شهدای مدافع حرم و امثال بابک‌ها رفتند تا مردم ما در امنیت و آسایش زندگی کنند و این شهدا در مقابل دشمنی ایستادند که می‌گفتند “نگاهمان فقط به ایران است” و شهدا رفتند تا پای دشمنان به ایران نرسد.

مهدی نوری هریس با بیان اینکه “هر روز با برادر شهیدم بیعت می‌کنم و از خدا می‌خواهم توفیق دهد نزد برادرم روسفید شوم” گفت: سال‌هاست که شورای اسلامی شهر تشکیل شده است و مردم رشت در طول این سال‌ها همواره انتظار اتفاقات خوب برای شهر داشتند و شهر بزرگ شد اما درآمد شهرداری بالا نرفت.

وی بیان کرد: تاکنون کاری ماندگار برای برند شهر خلاق خوراک‌شناسی انجام نشده است از طرفی ما تعهد داده‌ایم که با نگاه جهادی و انقلابی حرکت کنیم و در مجموعه مدیریت شهری و مناطق شهرداری‌، مدیری که توانایی لازم برای رفع‌ مشکلات منطقه را ندارد نباید در جایگاه مدیریتی باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: امروز نیازمند مدیرانی هستیم که برای حل مشکلات شهر خلاقیت داشته باشند؛ شهرداری رشت جزو نخستین شهرداری‌های کشور بوده لذا مدیران مناطق در شهرداری باید برای منطقه خود درآمدزایی کنند و ذهن خلاق داشته باشند.

نوری هریس با اشاره به ضرورت تغییر اساسی در ساختار شهرداری رشت خاطرنشان کرد: تک تک اعضای شورای اسلامی شهر رشت در دوره ششم آمده‌اند که اتفاقات خوب برای شهر رشت رقم بزنند و من این را در نگاه تک تک اعضای شورای فعلی دیدم.

بررسی مشکلات آبگرفتگی هنگام بارندگی

سیدحسین رضویان عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در این جلسه با‌ اشاره به آبگرفتگی‌‌های اخیر براثر بارش باران در رشت اظهار کرد: بررسی‌های لازم در خصوص نقاطی که دچار آبگرفتگی شدند انجام‌ شد و مشکلات و دلایل آن کاملاً احصا شده است لذا باید قبل از بارندگی بعدی برای رفع این مشکلات اقدام کرد.

برای تجهیزات و ناوگان سنگین شهر باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود

رئیس کمیسیون ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری، ناجا و شورا برای خدمات‌رسانی به شهروندان باید در کنار هم باشند و با توجه به دغدغه فرمانده انتظامی گیلان، دوربین‌های نظارتی و امنیتی در شهر نصب شدند.

مسعود عباس‌نژاد گفت: دوربین‌های نظارتی مذکور نصب‌ شده‌اند و اکنون می‌بایست برای فعال شدن آن‌ها با پیمانکار برق قراردادی بسته شود و این کار به چیزی حدود 7 یا 8 میلیارد منابع مالی نیاز دارد که حتماً برای امنیت شهر باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم آمادگی کامل و تجهیز ماشین‌آلات و ناوگان سنگین شهر رشت قبل از بارش برف و باران بیان کرد: برای تجهیزات و ناوگان سنگین شهر باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود و نسبت به تعمیر و تجهیز ماشین‌آلات هر چه سریع‌تر اقدام شود.

سردار عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان به عنوان مهمان ویژه در جلسه امروز شورای اسلامی شهر رشت حضور پیدا کرد و در پایان جلسه نیز اعضای شورا به‌مناسبت هفته ناجا از فرمانده انتظامی استان و هیئت همراه تقدیر کردند.

انتهای پیام/1301