گزینه استانداری گیلان: همسرم، پدرخانم و مادرخانم بنده گیلانی هستند

گزینه استانداری گیلان با بیان اینکه در سایر مناطقی که بنده در مناصبی همچون معاون عمرانی مشغول به خدمت بوده‌ام، حتی یک نیروی غیربومی به همراه نبردم، گفت: همسرم، پدرخانم و مادر خانم بنده گیلانی هستند و در مورد بومی و غیربومی بودن هم باید گفت تصمیمات بسته به مقاطع زمانی و شرایط است.

به گزارش مجله خبری تَپور؛ اکبر بهنام‌جو گزینه احتمالی تصدی بر استانداری گیلان با تأیید احتمال انتصابش به‌عنوان استاندار آتی گیلان، اظهار کرد: افرادی مدنظر بوده و وزارت کشور و دولت در حال رایزنی هستند تا فرد مناسب را انتخاب کنند و اگر بنده را به‌عنوان استاندار گیلان انتخاب کنند، افتخار خدمت به مردم گیلان نصیبم خواهد شد و خادم مردم گیلان خواهم بود.

وی همچنین در واکنش به انتقادات در خصوص غیربومی و پروازی بودن خود تصریح کرد: بحث پروازی بودن موضوعی جداست و در مورد کسانی اطلاق می‌شود که محل زندگی‌شان در جای دیگری است و باید ۲ یا ۳ روز در هفته در کنار خانواده باشند و بنده هرگز پروازی نبودم چون فرزندانم ازدواج کردند و همسرم هم بازنشسته هستند و در هنگام خدمت در اردبیل هم به همین صورت بوده و لفظ پروازی در اینجا معنا پیدا نمی‌کند.

گزینه احتمالی تصدی بر استانداری گیلان با بیان اینکه در مورد بومی و غیربومی بودن هم باید گفت تصمیمات بسته به مقاطع زمانی و شرایط است، افزود: تصمیمات البته توسط مقامات بالاتر اتخاذ می‌شود و در حال حاضر مبنا این است که مسئولین شایستگی‌های لازم را ازلحاظ فنی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند و به نظر بنده در شرایط برابر حتماً اولویت با نیروی بومی خواهد بود ولی اگر صرفاً بومی بودن مطرح شود، مسئولین مافوق این را ملاک تصمیم‌گیری قرار نمی‌دهند.

وی افزود: در حال حاضر در مقطع بسیار حساسی هستیم و کسانی باید در رأس باشند که آزموده تر و کارکشته‌تر هستند که البته تصمیم‌گیری در این خصوص در صلاحیت مقامات بالاتر است. به‌ویژه در شرایط محاصره اقتصادی که تولید ثروت برای مردم بسیار مهم است

وی با بیان اینکه استاندار آتی باید در برنامه‌های خود راهکارهایی برای فعال نمودن صنعت، جهش در زیر ساختارها، افزایش بهره‌وری کشاورزی و رشد صنعت گردشگری ارائه کند، گفت: سنجیدن این برنامه‌ها و در کنار پارامتر بومی بودن بسیار مهم است و باید مجموعه را توانمندتر از گذشته نماید.

بهنام جو با بیان اینکه در سایر مناطقی که بنده در مناصبی همچون معاون عمرانی مشغول به خدمت بوده‌ام، حتی یک نیروی غیربومی به همراه نبردم، تصریح کرد: با ذکر این نکته که در اردبیل من صد در صد غیربومی بودم اما مردم اردبیل به این نتیجه رسیدند که بنده برای خدمت رفته‌ام نه برای منصب و مقام و آقایی و اقدامات بنده در اردبیل با همکاری مردم بود و به همین دلیل خاطره خوشی از اردبیل دارم. در گیلان اما زمانی شهردار بندر انزلی بودم و البته همسرم، پدرخانم و مادر خانم بنده گیلانی هستند و حالا اگر لیاقت و توفیق مجدد حاصل شد، خدمت به مردم عزیز گیلان را برای خود افتخاری بزرگ می‌دانم.

انتهای پیام/۱۳۰۱