376 کرونایی در گیلان بستری هستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰ پایگاه واکسیناسیون در گیلان گفت: در حال حاضر ۳۷۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری بوده که از این تعداد ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده و ۷۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ فردین مهرابیان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روند تزریق واکسن کرونا در گیلان به سرعت در حال انجام است، اظهار کرد: گیلان یکی از استان‌های همواره درگیر با کرونا بوده و روند توزیع و ورود واکسن کووید۱۹ با سرعت در حال انجام است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰ پایگاه واکسیناسیون در گیلان گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سپاه قدس گیلان، هلال احمر و بسیج ۲۲۴ پایگاه واکسیناسیون ثابت و متغیر در گیلان وجود داشته و به زودی این تعداد با افزایش مواجه می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از انجام فرایند واکسیناسیون بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت خبر داد و افزود: بر اساس سند ملی و ابلاغیه وزارت بهداشت روند انجام واکسیناسیون گروه‌های هدف در تمامی شهرستان‌های گیلان در حال انجام است.

مهرابیان با تأکید بر تأمین واکسن مورد نیاز در استان گیلان بیان کرد: با ورود محموله‌های جدید واکسن به گیلان در چند روز آینده هیچ مشکلی در خصوص تزریق واکسن دز اول و دوم وجود ندارد.

وی با اشاره به بستری بودن بیش از ۳۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان تصریح کرد: در حال حاضر ۳۷۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری بوده که از این تعداد ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده و ۷۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

انتهای پیام/