کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سال 1400 در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از افزایش ۶۰ درصدی کشف مواد مخدر در گیلان خبر داد و گفت:  در هفت ماه نخست امسال ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان کشف و ضبط‌شده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سردار عزیزالله ملکی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایجاد امنیت اجتماعی یکی از وظایف نیروی انتظامی است، اظهار کرد: سبزپوشان نیروی انتظامی یکی از فداکارترین قشر در جامعه به‌ویژه در برقراری امنیت بوده و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

وی با تأکید بر اجرای درست برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت عمومی در جامعه گفت: ۷۰‌برنامه جامع و دقیق متناسب با هفته نیروی انتظامی در گیلان تدارک دیده شده است که با اجرای درست این برنامه‌ها رضایت نسبی در جامعه ایجاد می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان یکی از راه‌های پاسخگویی مناسب به نیاز مردم را استانداردسازی رفتار پلیس دانست و بیان کرد: بر اساس اعلام نیروی انتظامی کشور و به گواه آمار استان گیلان یکی از استان‌های امن در کشور بوده است.

ملکی با اشاره به کاهش جرائم خشن در گیلان افزود: جرائم کوچک مثل نزاع و تصادف جرحی بیشترین میزان جرم در گیلان بوده و به‌تناسب دیگر استان‌های هم‌جوار گیلان با کاهش بسیار زیاد جرائم خشن مواجه شده است که جای بسیار خرسندی دارد.

وی با بیان اینکه هوشمند سازی خدمات پلیس یک اقدام مهم و اساسی در گیلان بوده است، تصریح کرد: با تلاش همکارانم در نیروی انتظامی در هفت ماه نخست سال جاری شکایت مردم از نیروی انتظامی با کاهش مواجه شده‌ و همچنین در ارسال پرونده قضایی الکترونیک در کشور دارای رتبه نخست بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی گیلان یکی از معضلات جامعه به توجهی خانواده‌ها به فضای مجازی دانست و گفت: در چند ماه نخست سال جاری با کاهش ۲۰ درصدی جرائم فضای مجازی در گیلان مواجه بودیم ولی اگر مردم آگاهی لازم را در این خصوص کسب کنند میزان جرائم سایبری به صفر خواهد رسید.

ملکی از افزایش ۶۰ درصدی کشف مواد مخدر در گیلان خبر داد و افزود: برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر در اولویت نیروی انتظامی است که بر این اساس و در هفت ماه نخست امسال ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان کشف و ضبط‌شده است.

انتهای پیام/1301