۱۱۰ درصد تعهد اشتغال گیلان تحقق یافت

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب دولت سیزدهم در بخش های مختلف گفت: ۱۱۰ درصد تعهدات اشتغال استان تحقق یافته و میزان بیکاری استان 5/1 درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است.

به گزارش مجله خبری تپــــــور از طاهرگوراب صومعه سرا، اسدالله عباسی عصر امروز (یکشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱) در آیین شروع به‌کار (رونمایی) شهر جدید طاهر گوراب واقع در شهرستان صومعه سرا  و در جمع صمیمی مردم این منطقه با اشاره به قدمت تاریخی یک٬هزار و ۲۰۰ ساله این منطقه و ظرفیت های گردشگری و کشاورزی این منطقه اظهار داشت: این منطقه دارای ظرفیت های خوبی گردشگری و میراث فرهنگی است.

 وی در جمع مردم شهر جدید طاهرگوراب تاکید کرد: با توجه به شهر شدن طاهر گوراب باید تمامی دستگاه های خدمات رسان آب، برق و گاز در این شهر مستقر شوند  تا از هزینه و وقت  اضافی برای مردم جهت انجام کارهای مرتبط با این خدمات رسان ها پیشگیری شود.

وی با اشاره به نوسانات برق در سال ۱۴۰۰ در این منطقه گفت: وظیفه دولت خدمات رسانی به مردم است که در همین راستا ، برق در استان را تقویت کردیم به طوری که در سال ۱۴۰۱ در این منطقه و دیگر مناطق استان نوسانات برق نداشتیم.

استاندار گیلان ادامه داد: باید از تمامی ظرفیت های این منطقه اعم از گردشگری و میراث فرهنگی بهره گرفت تا مردم بتوانند با غنا و پیشینه فرهنگی که دارند در کنار هم با آرامش زندگی کنند.

دکتر عباسی اظهار داشت: دولت هم تلاش دارد تا امکانات و زیر ساخت های لازم را برای بهره گیری از ظرفیت ها فراهم کند.

وی اضافه کرد:  بر همین اساس در بخش اشتغال کارهای خوبی انجام شده است به طوری که  میزان بیکاری استان ۵/۱ درصد کمتر از میزان کشوری است.

 استاندار گیلان همچنین بر آماده سازی زمین ها برای تغییر کاربری جهت مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها تاکید و تصریح کرد: با توجه به طرح جهش ملی مسکن باید فرزندان این منطقه بتوانند در زمین خودشان مسکن بسازند.

نماینده عالی دولت در گیلان در بدو ورود به شهر جدید طاهرگوراب با حضور در گلزار شهدای این شهر با اهدای فاتحه به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۳