استاندار گیلان در کار گروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری :

بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در سراسر گیلان ایجاد شود

استاندار گیلان با تاکید بر حمایت از مشاغل متنوع در بخش‌های خانگی و صنایع‌دستی و خدماتی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و شبکه بانکی استان خواست چتر حمایتی شان را بیش از پیش بگسترانند چراکه کسب در آمد و شغل پایدار موجب نشاط و شور و شعف در خانواده‌ها می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپــــور از رشت، اسدالله عباسی امروز یکشنبه ۱۴ اسفنده ماه در کار گروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری در سالن الغدیر استانداری با تبریک عید بزرگ نیمه شعبان سالروز ولادت قائم آل محمد ” ص”  بر ایجاد بازارچه های صنایع دستی و هنری در سراسر استان به ویژه در مبادی ورودی شهرها با پیگیری شهرداری ها تاکید کرد.

استاندار گیلان، مسکن و اشتغال را از امور فوق العاده مهم در جامعه دانست و با اشاره به تاکیدات ریاست محترم جمهور یادآور شد: در زمینه فرصت های شغلی مولد و پایدار در استان و حتی شغل های جدید پتانسیل های بی نظیری در استان داریم که شایسته است به این جنبه ها از اشتغال و در آمد توجه کافی صورت گیرد.

عباسی تصریح کرد، این مهم باید به گونه مدیریت شود که میزان در آمد نسبت به هزینه ها تفاوت معناداری داشته باشد و زیرساخت هایی فراهم شود تا تولید کنندگان از هر قشر و از شهر و روستا بتوانند به سهولت تولیدات شان را عرضه و کسب در آمد کنند.

وی در تذکراتی به مدیران سازمان ها و مجموعه های مرتبط با مشاغل فوق  توصیه کرد: با عنایت خاص به خانواده های تحت پوشش کمیته حضرت امام ” ره” و بهزیستی و افراد کم در آمد از این مشاغل با جدیت و از طریق سیستم بانکی حمایت های لازم شود.

مقام عالی استان گیلان گفت: با فعال سازی بیشتر بخش های نظارتی و راستی آزمایی  در بخش دریافت تسهیلات اعلام می کنم ، همه شهرداری ها مکلف هستند بازارچه های ، نمایشگاهها و فروشگاه ها صنایع دستی و خانگی  را تحت پوشش قرار دهند و در این راستا  هیچ نوع کوتاهی قابل پذیرش نیست.

استاندار گیلان  با تاکید بر تشکیل یک کارگروه فرعی با مشارکت مجموعه هایی همچون میراث فرهنگی و گردشگری، تعاون ، کار و امور اجتماعی، شهرداری ها، بهزیستی ، کمیته امداد امام اظهار کرد: آقای رئیس جمهور هم در سفر به استان گیلان به حمایت از مشاغل خانگی و تشکیل بازارچه های صنایع دستی و هنری تاکید داشتند.

عباسی با اشاره به تولید و عرضه کالاهای با کیفیت در بازارچه ها و فروشگاه ها در سراسر استان به خصوص در روزهای تعطیلات نوروز عنوان کرد” :  در مسیر استقرار بازارچه های  فصلی و ثابت که تاکید بر ثابت بودن آنها باشد، به تناسب قرار گرفتن نیروها و مهارت ها دقت شود.

وی متذکر شد: هدف حمایت از مشاغل خانگی پول پاشی نباشد بلکه نظارت شود که عمل و کار شما به هدف اصابت کرده و کسانی از تسهیلات و حمایت های برخوردار شوند که کارآفرین و تولید کننده واقعی بوده و استحقاق لازم را داشته باشند.

استاندار گیلان با توصیه به شبکه بانکی برای همکاری بیشتر با این بخش از اشتغالزایی مولد و گسترده کردن آن و توجه به رشته های هنری جدید و حمایت از همه متقاضیان به صورت یکسان یادآور شد: چنانچه د ر مسیر پرداخت تسهیلات با کمبود منابع مواجه شدید  به من اعلام شود تا از تهران تامین منابع دنبال کنم.

 *مدیران موفق تا پایان اسفند ماه تجلیل می شوند

اسدالله عباسی در بخش دیگری از سخنانش در  کار گروه اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان بوشهر و تشویق پنج مدیر کارآمد و موفق  و در عین حال برکنار کردن پنج مدیر کم کار، تصریح کرد: در استان گیلان مدیران به گونه ای انتخاب و چینش شده اند که همگی اشنا به حوزه مدیریتی و فعالانه به مردم خدمت می کنند.

استاندار گیلان بیان کرد: در همین راستا اواخر اسفند ماه جاری در نشستی از مدیران موفق تقدیر می شود تا انگیزه ای برای همه مدیران شود و اگر هم ضعفی در مدیری مشاهده شد، باید قدرت دفاع از خود را داشته باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۳