علما و طلاب پشتوانه‌های ارزشمند فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه هستند

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با محوریت مبانی دین مبین اسلام در سطوح مختلف جامعه، گفت: علما و طلاب پشتوانه های ارزشمند فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه هستند و می توان از نقش موثرشان بیشتر و بهتر بهره‌مند شد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور، اسدالله عباسی عصر امروز (جمعه) در نشست با اعضای مجمع علما، طلاب و فضلای گیلان مقیم قم که با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در مدرسه دارالشفا شهر مقدس قم برگزار شد، با اشاره حضور دو هزار طلاب گیلانی در حوزه علمیه قم، به تشریح نقش موثر روحانیون در هدایت گری جامعه پرداخت و بیان کرد: طلاب و روحانیون در پرورش سفیران و هادیان دینی و مذهبی جامعه تلاش مضاعف کنند.

عباسی با بیان اینکه طلاب و روحانیون گیلانی در سرنوشت استان اثرمند باشند، گفت: ارائه راهکار مناسب برای توسعه و پیشرفت گیلان از سوی طلاب و روحانیون مورد تاکید است.

استاندا  گیلان اظهار کرد: دولت سیزدهم در شرایط اقتصادی بسیار اسفناک کشور را تحویل گرفت اما بر اساس اراده مردم تمام توان خود را برای بهبود شرایط به کار بسته است.

وی با اشاره به شرایط بسیار بحرانی همه گیری کرونا در پایان دولت قبل و آغاز دولت سیزدهم، افزود: در شرایطی که مرگ و میر کرونایی روزانه ۸۰۰ نفر رسیده بود و هیچ اقدام موثری برای واکسیناسیون صورت نمی گرفت دولت سیزدهم انقلابی در واکسیناسیون ایجاد کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه بسیاری از مردم برای تزریق واکسن کرونا به آن سوی مرزها عزیمت می کردند، گفت: دولت سیزدهم با حرکت جهادی و انقلابی در واکسیناسیون، ویروس کرونا تا حد قابل توجهی کنترل و مهار کرد و آمار مرگ و میرها به صفر رساند.

عباسی با اشاره به مشکلات اعتباری و مالی در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم؛ بیان کرد: دولت سیزدهم در آغاز راه با چالش اعتباری شدیدی مواجه بود اما مدیریت جهادی از آن عبور کرد.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در ابتدای کار تمام تلاشش را برای جبران کسری ها و بدهی های گذشته به کار بست.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه حذف اقتصاد یارانه ای گام بعدی دولت سیزدهم بود، گفت: مردمی سازی اقتصاد کشور حرکت بسیار مهم و حساس دولت سیزدهم است که در مسیر اجرا قرار دارد.

دکتر عباسی با اشاره به حضور ۵۲ میلیون مسافر به گیلان، بیان کرد: گیلان بعد از کنترل و مهار کرونا، آماج حضور مسافرین قرار گرفت و تامین نیازهای مسافرین کار بسیار بزرگی بود که صورت گرفت.

وی با اشاره به عزم ملی و جدی در تولید گندم، افزود: پیش بینی می‌شود تولید گندم در کشور از ۷ میلیون تن به ۹ میلیون تن برسد.

استاندار گیلان با اشاره به کاهش ۳۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب در سفیدرود در سال زراعی گذشته، اضافه کرد: برای کاهش تنش های آبی و تامین آب کشاورزی، قرارگاه مدیریت منابع آبی در گیلان تشکیل شد.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند در حوزه پسماند گیلان، افزود: عملیات تفکیک زباله بیش از ۷۵۰ روستای گیلان انجام می شود و این روستاها بعنوان روستای سبز معرفی شدند.

استاندار گیلان در ادامه ضمن تشریح عملکرد دولت در بخش های مختلف؛ به سوالات طلاب و علمای گیلان مقیم در قم پاسخ داد.

انتهای پیام/۱۳۰۳