سردار محمد وحدتی در جشن عید در عید منطقه آزاد انزلی:

راه‌اندازی کریدور شمال- جنوب تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر می‌کند

به گفته‌ی یک تحلیلگر مسائل سیاسی کشور راه‌اندازی کریدور شمال - جنوب تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر می‌کند و ایران علاوه بر فعال کردن این مسیر با احیا کریدور شرق- غرب می‌خواهد مسیر انتقال ثروت از شرق به غرب را تغییر دهد.

به گزارش مجله خبری تپــــور از بندرانزلی، تحلیلگر مسائل سیاسی کشور در جشن عید در عید منطقه آزاد انزلی گفت: راه اندازی کریدورشمال – جنوب تحریم ها را خنثی و بی اثر می کند و ایران علاوه بر فعال کردن این مسیر با احیا کریدور شرق- غرب می خواهد مسیر انتقال ثروت از شرق به غرب را تغییر دهد.

سردار محمد وحدتی اضافه کرد: در این شرایط جدید اهتمام دولت بر راه اندازی کریدور شمال-جنوب است و کریدوری که می تواند در ترانزیت سالانه ۳۰۰ میلیون تن کالا نقش مهم و حیاتی ایفا کند نفعی دو سویه برای طرفین بشمار می رود و به همین منظور روسیه بدنبال آن است در راه اندازی سریعتر این کریدور به ایران کمک کند.

وی پیوستن ایران به پیمان شانگهای را فرصتی مغتنم برای ایران در بی اثر کردن تحریم ها دانست و افزود: همزمان با این پیمان ایران و آرژانتین آماده پیوستن به پیمان بریکس (BRICS ) که در آن کشورهایی نظیر روسیه، آمریکای جنوبی و برزیل حضور دارند هستند. حدود ۲۹ درصد تجارت جهان از طریق این پیمان صورت می گیرد و با پیوستن ایران به آن سهم بریکس از تجارت جهان از ۲۹ درصد به ۳۳ درصد افزایش خواهد یافت و همزمان سهم تجارت اروپا از ۲۱ درصد به ۱۴ درصد کاهش می یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه براساس قانون برجام تا ۲ سال دیگر عمده ترین محدودیتهای برجام پایان می پذیرد گفت: دولت سیزدهم مذاکرات برجام را ادامه می دهد اما معتقد است مشکلات بدون حل مساله برجام نیز باید مرتفع شود . هنر ما همیشه این بوده که تهدید ها را به فرصت تبدیل می کنیم و و نقل قولی از سردار سلیمانی به یادگار مانده که در آن می گوید فرصت هایی که در این تهدیدات است به مراتب از فرصت های موجود با ارزش تر است به آن شرط که نترسیم.

سردار وحدتی تصریح کرد: ایران منطقه را به محور مقاومت تبدیل کرده و از یک قدرت منطقه ای به قدرت جهانی تبدیل شده است و این امر از دید دشمنان پنهان نمانده است دنیای استکبار به دنبال زمین گیر کردن انقلاب اسلامی بود و اگر هدایت داهیانه رهبر انقلاب نبود ما زیر فشار دشمن نابود می شدیم.

وی گفت: درحالی که همه دنیا می خواهد نباشیم ما نه تنها هستیم بلکه در همه زمینه ها و در عرصه های مختلف به پیشرفت دست می یابیم علیرغم مشکلات از رویدادهای سخت عبور کردیم و به رتبه های برتر رسیدیم.

سردار وحدتی خاطرنشان کرد: اگر مشکلی در کشور وجود دارد دشمن به ما آدرس غلط می دهد این مشکلات از انقلاب نیست بلکه تمام مشکلات ناشی از فاصله گرفتن از انقلاب است مقام رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب می فرماید: مشکلات معیشتی ما ریشه در ضعف مدیریت داخلی دارد، کار انقلاب نیست. اگر ما به فرمایشات رهبری عمل کنیم می توانیم از دل تهدیدها فرصت های درخشانی خلق کنیم .

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: دشمن با پروژه ای که برای ما طراحی کرد متوجه این مساله شد که با ایران قوی مواجه استآنها به این نکته رسیدند که قوای کشور همسو باهم هستند و همپوشانی و این اجتماع و اتحاد ،دشمن را ترساند.

وی تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب و فرار شاه اگرچه ارتشی وجود نداشت و همه کشورها علیه ما در جنگ هشت ساله علیه ایران با عراق متحد شدند اما ما با خنثی کردن آن تهدید برای روحیه شکست ناپذیری خود فرصتی جدید ساختیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳