ثبت ملی روستای برتر قرآنی در گیلان

رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر گیلان کمیته روستایی و عشایری بعد از تحقیقات چند ماهه به این نتیجه رسیده که این روستا را در کشور ثبت نماید، افزود: همایش ثبت ملی روستای شیخ علی کلایه لاهیجان ۲۰ بهمن با حضور مهمانان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عاشوری رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر گیلان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روستای شیخ علی کلایه یکی از روستا‌های شهرستان لاهیجان است که کودک، پیر و

جوان به قرائت قرآن مشغولند، اظهار کرد: قدمت برگزاری کلاس قرآن در این روستا ۴۵ سال است که خروجی فعالیت‌های قرآنی این روستا بیش از صد‌ها حافظ و قاری بین المللی کشوری بود.

عاشوری با تاکید بر اینکه برخی از قاریان‌این روستا سواد نداشتند، اما درکلاس قرآن شرکت کردند، گفت:استاد فلاح پور از اساتید قرآن این روستا است و یک روش جدید برای قاریان و حافظان این روستا ابداع کرده است که از استقبال بی نظیری برخوردارشد.

وی با بیان اینکه کمیته روستایی و عشایری بعد از تحقیقات چند ماهه به این نتیجه رسیده که این روستا را در کشور ثبت نماید، افزود: همایش ثبت ملی روستای شیخ علی کلایه لاهیجان ۲۰ بهمن با حضور مهمانان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۳