نسل چهارم و پنجمی‌ها با امام راحل(ره) و شهیدان پیمانی دوباره بستند

گلزار شهدای سلیمانداراب رشت در نخستین روز از چهل و چهارمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی، پذیرای کودکان و نوجوانانی شد که با امام راحل(ره) و شهدای والامقام، پیمانی دوباره بستند.

به گزارش مجله خبری تپـــور از رشت، آیین‌های فجر چهل‌و‌چهارم کمیته کودک و نوجوان ستادبزرگ داشت بهار شکوهمند انقلاب اسلامی در استان گیلان، با تجدید میثاق آینده‌سازان با معمار کبیر این نظام مردمی، امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) و شهدای والامقام مقام این دیار آغاز شد.

مسجد و گلزار شهدای سلیمانداراب شهر رشت نیز پذیرای نسل چهارم و پنجمی‌های انقلاب اسلامی بود که با همراهی مسئولان، مربیان، اولیای تربیتی، این مکان‌های متبرک را جایگاهی برای اعلام پیوند همیشگی خود با پاسداران این نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران قراردادند.

اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری نیز ازجمله برنامه‌های آیین یوم الله ۱۲ بهمن به‌شمار‌می‌رفت و در این میان کودکان، نوجوانان و مربیان کانون به «دکلمه‌خوانی»، «معرفی‌کتاب» و «قصه‌گویی» پرداختند.

پخش‌سرود‌های انقلابی و هم‌خوانی سرود «سلام‌فرمانده» که با آرزوی تعجیل در ظهور حضرت‌ ولی‌عصر (عج) و تجدید پیمان با نائب برحق حجت آل محمد(ص) همراه‌شد، پخش دیگر این برنامه بود و درپایان نیز حاضران با حضور در گلزار شهدای سلیمانداراب رشت، قرائت فاتحه و اهدای گل، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام‌کردند.

کودکان و نوجوانان باور‌مند تکیه‌گاه انقلاب اسلامی هستند
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت امام محمد تقی(ع) و چهل‌و‌چهارمین بهار آزادی، از حمایت اعضای کمیته کودک ونوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر، هیئت‌امنای مسجد سلیمانداراب رشت و حضور اولیای تربیتی و آینده‌سازان در آیین با شکوه یوم‌الله ۱۲ بهمن قدردانی‌کرد و این همدلی و هم‌گامی را فرصت‌سازی برای نسل آینده کشور دانست.

سید‌جلیل میرعظیمی در این میان، کودکان و نوجوانان را مخاطب صحبت‌های خود قرارداد و با بیان‌این که فردای نظام‌اسلامی با دستان نسل چهارم و پنجمی‌های انقلاب رقم‌می‌خورد، افزود: آینده کشور در گروه باور‌مندی، ممارست در کسب علم و دانش و بهره‌گیری شما از راهنمایی سازنده و راهگشای معلمان و مربیان است.

مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت دهه فجر استان در تبیین سخنان خود به بیانات امام راحل(ره) در سال ۱۳۴۲ اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در این ارتباط که سربازان نظام اسلامی در گهواره‌ها‌ هستند، طی انقلاب مردمی سال ۱۳۵۷ محقق‌شد و به یقین فرزندان امروز این دیار نیز در جایگاه‌های مختلف، تاثیر‌گذار، یاور و مدد‌کار آینده کشور خواهند‌بود.

این مسئول فرهنگی در عین‌حال بر ضرورت ولایت‌پذیری و صیانت از آرمان‌های شهیدان انقلاب تاکیدی ویژه داشت و خاطر‌نشان‌کرد و با تبیین این مهم که حرکت‌های رو به فردا، نیاز‌مند تکیه بر این داشته‌های ارزش‌مند معنوی‌است، از حاضران صیانت از این داشته‌ها دعوت‌کرد.

به گزارش تپور، آیین‌های چهل‌و‌چهارمین سالگرد پیروزی شکوه‌مند با شعار« ایران استوار، ۴۴ سال افتخار» از ۱۲ تا ۲۲ بهمن در سراسر کشور برگزار‌می‌شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مسئولیت کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت فجر چهل‌و‌چهارم را برعهده‌دارد.

انتهای پیام/۱۳۰۳