بالغ بر ۲۱ هزار و ۵۰۰ جوان گیلانی وام ازدواج دریافت کردند

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: از ابتدای سال‌ جاری بیش از ۳۲ هزار واجد شرایط برای دریافت وام ازدواج در استان گیلان ثبت‌نام کردند که ۷۰ درصد آنان تاکنون از این وام بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش مجله خبری تپـــــور از رشت، جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری برگزار شد ، گفت: مجموع میزان وام پرداختی به واجدین شرایط حدود ۳۰ میلیارد تومان است و امیدواریم که با تعامل و همکاری مناسب بانک‌ها ۳۰ درصد باقی مانده نیز تا پایان امسال موفق به دریافت وام ازدواج شوند.

آرمان اضافه کرد: به هر حال ما تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست تا مشکلات و معضلات جوانان به حداقل کاهش یابد که در این راستا، نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها و نهادها هستیم. وی همچنین در این جلسه از عدم همراهی و همکاری دستگاه‌ها و نهادها در معرفی و در اختیار گذاردن اماکن موجود به منظور برگزاری مراسم ازدواج آسان جوانان انتقاد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه های دولتی و ارگان ها موظف هستند بر اساس ابلاغ وزارت کشور اماکن فرهنگی و آموزشی خود را برای برپایی جشن ازدواج آسان جوانان به صورت رایگان در اختیار قرار دهند، گفت: در این راستا ماه گذشته در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان تاکید شد دستگاه‌ها، نهادها و بانک‌ها این اماکن را به دبیرخانه این ستاد در اداره ورزش و جوانان گیلان معرفی کنند که اداره ورزش و جوانان گیلان ۱۹ مکان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۷ مکان مناسب در اختیار را برای این امر معرفی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اهمیت برپایی جلسه ستاد امور جوانان بیان کرد: در طول سال باید ۶ جلسه برگزار کنیم که تاکنون جهار جلسه برگزار و تا پایان سال نیز ۲ جلسه دیگر برگزار خواهیم کرد تا یکی از استان‌های پیشرو در این امر باشیم همچنین فرمانداری‌ها موظف به برگزاری این جلسات در شهرهای خود هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۳