“تپور” رتبه نخست بخش تیتر جشنواره ابوذر را کسب کرد

مجله خبری "تپور" رتبه نخست بخش تیتر جشنواره ابوذر را برای یادداشت «مغزها در اسارت هشتگ‌ها» کسب کرد.

به گزارش مجله خبری تپور، در مراسم اختتامیه هشتمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان، هیئت داوران این جشنواره، مقام نخست بخش تیتر را به مجله خبری تپور تقدیم کرد.

هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان در ۱۱ قالب در زمینه‌های خبر، گزارش، تیتر، یادداشت، کاریکاتور، مستند کوتاه، کلیپ و موشن گرافیک، اینفوگرافیک و عکس برگزار و مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز یکی از محور‌های مهم این جشنواره بود.

محور‌های هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، جهاد تبیین، پیوند رسانه و صنعت، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، دستاورد‌های انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه‌های اقدام، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مکتب شهید سلیمانی، ‌امید و نشاط آفرین، خانواده جامعه فرزندآوری و سبک زندگی ایرانی اسلامی بوده است.

در بخش گزارش تحقیقی و تحلیلی، ساریه پورصالح از خبرگزاری فارس با عنوان جادوی اشتغال بانوان گیلانی با آب، خاک و آتش نفر اول شد، سیدمرتضی رضویان از هفته نامه رخداد گیلان با عنوان علم محرومیت زدایی از عمارلو بر دوش علمدار نفر دوم و بهرام قربانپور از خبرگزاری مهر با عنوان روایت ۳۲ سال فراق دردناک رتبه سوم این بخش را کسب کردند، همچنین حسن غلامپور با عنوان مدافعان حرم از محمد (ص) تا ظهور مهدی (عج) از پایگاه خبری لنگرخبر و اعظم پرتوبین با عنوان به شماره افتادن نفس‌های یاقوب سبز از خبرگزاری برنا شایسته تقدیر شدند.

در بخش تیتر، ابراهیم افشاری با عنوان «مغز‌ها در اسارت هشتگ‌ها» از پایگاه خبری تپور نفر اول، سید فهیمه هاشمی از صدا و سیما نفر دوم برای تیتر وقتی دموکراسی رسانه‌ای یا کاپیتالیسم رسانه‌ای و نفر سوم مائده فلاحتکار از خبرگزاری شبستان با تیتر زباله گردی بر روی سیاه قفر در این بخش شدند، همچنین سمیرا محمدی از پایگاه خبری گیلنا با عنوان ماهی‌های نادر خزر آب ‌می‌روند شایسته تقدیر شدند.

در بخش گزارش خبری، هیئت داوران اثری را حائز رتبه برتر ندانست و سعید شفیعی ثابت از خبرگزاری فارس گیلان برای خبر قهرمانی که خود را فدای سلامتی بیماران کرد حائز رتبه دوم و مریم امدادی از هجوم می‌همانان ناخوانده مراکشی به زمین‌های کشاورزی گیلان از خبرگزاری صدا و سیما حائز رتبه سوم و مهدی حسین نژاد برای خبر مرزبانان وطن در مکتب حاج قاسم از خبرگزاری ایسنا گیلان شایسته تقدیر شد.

در بخش یادداشت و سرمقاله، حسن شکری برای یادداشت خانواده سالم، اجتماع مستحکم از روزنامه اعتبار کهن نفر اول، طاهره معمولی کارگر برای یادداشت بیمه سلامت نفر دوم و معصومه پاداش ستوده از پایگاه خبری پوشیگران گیل برای یادداشت اکوبریک راهی آسان برای نجات سراوان حائز رتبه سوم و‌امیر حسین ضیایی پور برای یادداشت روز عاشورا روز خبرنگار، روز سواد رسانه از پایگاه خبری دیار میرزا شایسته تقدیرشد.

در بخش مصاحبه، هئیت داوران آثاری را حائز رتبه نخست ندانست و بهرام قربانپور با عنوان قطره‌ای از دریای معرفت و عشق از خبرگزاری مهر نفر دوم، سعید شفیعی ثابت با عنوان جهادگران بی‌سنگر نفر سوم و سمیه بشارتی از خبرگزاری شبستان با عنوان از زیارت تا شفاعت شایسته تقدیر شدند.

در بخش اینفوگرافی، عزیز عاقبتی از خبرگزاری فارس نفر اول، محمد جمشیدی از خبرگزاری فارس نفر دوم و مصطفی تاوانه از صدا و سیما نفر سوم این بخش از نظر هیئت داوران شدند.

در بخش عکس، عزیز عاقبتی از پایگاه خبری آژیم نفر اول، نفر دوم‌امید رجبی پور کشایه از خبرگزاری تسنیم و خاطره احمدی نژاد از خبرگزاری فارس نفر سوم این بخش از نظر هیئت داوران شدند.

بخش موشن گرافی، نفر اول و دوم نداشت، اما محمد جمشیدی از خبرگزاری فارس نفر سوم در این بخش از نظر هیئت داروان شد.

در بخش مستند، نفر اول جواد غزل چهره از پایگاه خبری ۸ دی، نفر دوم زهرا رستگار از خبرگزاری تسنیم شدند و در این بخش کسی حائز رتبه سوم نشد.

در بخش کلیپ، بهنام فیروزی از خبرگزاری فارس نفر، محمد حکایتی نفر و آرش جوهری از صداوسیما نفر سوم و همچنین مهدی علی نیا از خبرگزاری دانشجو از نظر هیئت داوران شایسته تقدیر شدند.

انتهای پیام/۱۳۰۱