انهدام دروغین جوجه‌ها در خبر رسمی تلویزیون

پیگیری‌ها پس از انتشار خبری در یکی از شبکه‌های تلویزیونی درباره انهدام جوجه‌های یک روزه خبر از یک اشتباه فاحش محتوایی دارد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ در روزهای قبل انتشار خبری در یکی از شبکه‌های تلویزیونی حواشی زیادی به دنبال داشت. در بخشی از این خبر محمدجواد عسگری، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد که در روزهای ۲۲ و ۲۳ آذرماه ۱۵ میلیون جوجه معدوم شده است.

پس از پخش این خبر در صداوسیما، پیگیری‌ها از یک اشتباه فاحش محتوایی حکایت می‌کرد؛ زیرا از یک طرف معلوم شد هیچ انجمنی تحت عنوانی که رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد، وجود ندارد و از طرف دیگر خود مسئولین ذی‌ربط پس از انتشار این خبر قویاً آن را تکذیب کردند.

محمدرضا صدیق‌پور، دبیر انجمن جوجه یک‌روزه کشور در این زمینه گفت:« ۱۵ میلیون جوجه معدوم نشده است، بلکه ما این تعداد را از چرخه تولید خارج کردیم». حبیب‌الله اسدالله‌نژاد، رئیس اتحادیه مرغداران نیز به این خبر واکنش نشان داد و گفت: «چنین گزارشی به ما نرسیده است». نکته مهم‌تر آنکه تصاویر پخش‌شده در این گزارش، آرشیوی و متعلق به سال ۱۳۹۹ بوده است. این اظهارات غیرکارشناسی در حالی مطرح می شود که می‌تواند موجب ایجاد التهاب در بازارهای گوناگون شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۱