مرکز آموزشی و درمانی پورسینا مجهز به روش‌های پیشرفته تشخیصی و درمانی صرع

بیماری صرع یکی از شایع‌ترین اختلالات دستگاه عصبی مرکزی است که به دنبال اختلال در مغز رخ داده و باعث ایجاد ناتوانی روحی و جسمی در بیماران مبتلا به آن می‌گردد.

به گزارش مجله خبری‌ تپور از رشت، رئیس مرکز آموزشی درمانی پورسینا عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیماری صرع یکی از شایع‌ترین اختلالات دستگاه عصبی مرکزی است، اظهار کرد: با توجه به امکانات تشخیصی و درمانی پیشرفته و بهره‌مندی از پزشکان متخصص و فوق تخصص داخلی اعصاب و جراحی مغز و اعصاب، امکان تشخیص و درمان بیماری صرع در مرکز آموزشی درمانی پورسینا فراهم است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری نیز ۴۸ بیمار از خدمات این واحد بهره‌مند شدند، گفت: مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت تنها مرکز مجهز به واحد LTM در استان گیلان می‌باشد که استاندارد تشخیص برای بیماران مبتلا به صرع را دارا است.

ریحانیان با اشاره به اینکه LTM دستگاه نوار مغز پیشرفته ای است که حساسیت آن چندین برابر دستگاه معمولی می باشد، بیان‌ کرد: در واقع یک روش تشخیصی و استاندارد برای پیدا کردن کانون تشنج در بیماران صرعی مقاوم به درمان است که توسط مانیتورینگ مغزی طولانی مدت، به ثبت و پایش همزمان امواج مغزی و ویدیویی حرکات و حالات بیمار می پردازد.

این جراح مغز و اعصاب با تاکید بر اینکه در مواردی که درمان‌های دارویی متعدد پاسخگوی کنترل بیماری صرع نباشد، از روش‌های پپیشرفته جراحی مغز برای کنترل تشنج استفاده می‌شود، تصریح کرد: این جراحی در مرکز آموزشی و درمانی پورسینا انجام می‌شود، در این فرآیند، جراح پس از هدف‌گذاری دقیق، کانون تشنج و نواحی مسئول تولید تشنج در مغز را شناسایی می‌کند تا در حین عمل جراحی برداشته می‌شود.

ریحانیان با بیان اینکه با توجه به امکانات موجود در مرکز آموزشی و درمانی پورسینا، برخی از انواع جراحی‌های صرع در این مرکز انجام می‌شود، اظهار امیدواری کرد تا با کمک دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تأمین تجهیزات کافی، امکان انجام تمامی موارد جراحی صرع در این مرکز فراهم شود.

انتهای پیام/۱۳۰۳