انتقاد مدیرکل سازمان تبلیغات گیلان از اجلاسیه میرزا

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه امسال مهمترین درس کنگره میرزا این بود که صرف خرج پول گزاف اثرگذاری نمی‌آورد، گفت: خوب است فرهیختگان و دلسوزان استان در نشست‌هایی به بررسی این واقعه فرهنگی و نقاط قوت و صف آن بپردازند.

به‌ گزارش مجله خبری تپور از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در رشت با بیان اینکه در فروردین ماه جلسات برگزاری کنگره میرزا کوچک خان آغاز شده بود، اظهار کرد: بنده در اردیبهشت ماه انصراف خود را به دبیر کنگره آقای ثقتی اعلام کردم و گفتم که پذیرای این مسؤولیت نخواهم بود چرا که شفافیت هزینه‌کردها برایم مبهم بود.

وی با بیان اینکه کنگره میرزا اثبات کرد که پول نمی‌تواند در اقدامات فرهنگی توفیق آفرین باشد، گفت: برای کنگره میرزا حدوداً هفت و نیم میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که تنها به شکل‌گیری جلسات نمایشی، دورهمی‌های کشوری و سالن‌نشینی‌های مرفه منجر شد که هیچ خروجی نداشت.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به برگزاری نشست بازخوانی استکبارستیزی روحانیت و میرزا کوچک در قم بیان کرد: این نشست که با حضور هفت تن از نمایندگان جنبش‌های مقاومت در منطقه برگزار شده بود بازخوردهای خوبی در سطح ملی داشت.

مهدوی با اشاره به حضور دانشجوی مبارز الجزایری، نماینده شیخ زکزاکی و نمایندگان مبارز یمن و حماس در این نشست ملی افزود: در این نشست با کمترین بودجه شاهد بیشترین اثربخشی بودیم، یکی از این اثرات سؤال خبرنگار در نشست خبری پس از نشست بود که چرا با توجه به شخصیت نمونه میرزا شورای شهر قم یکی از خیابان‌های اصلی شهر را به یاد میرزا نامگذاری نکرده است؟

وی با بیان اینکه امسال مهمترین درس کنگره میرزا این بود که صرف خرج پول گزاف اثرگذاری نمی‌آورد، گفت: خوب است فرهیختگان و دلسوزان استان در نشست‌هایی به بررسی این واقعه فرهنگی و نقاط قوت و صف آن بپردازند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان تأکید کرد که در این هجمه جنگ‌های رسانه‌ای که دشمنان ما میلیاردها پول را دقیق و مؤثر و هدفمند هزینه می‌کنند ما بدون حساب و کتاب و مهندسی فرهنگی پول‌های گزافی را صرف نظر از اثرگذاری آن اسراف کنیم.

مهدوی با ارائه پیشنهادی برای بزرگداشت مقام میرزا کوچک جنگلی و ادامه دادن راه این روحانی شهید بیان کرد: می‌توانیم با تربیت راویان میرزا و اعزام به مدارس، دانش‌آموزان را با راه و روش میرزا آشنا کرده و اردوهای هویتی برای نسل آینده برگزار کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۳