باید با شناسایی به موقع گلوگاه‌های فساد از بروز تخلفات پیشگیری شود

رییس شورای هماهنگی مدیران گیلان با اشاره به نقش و اثرگذاری اداره حراست در بحث سلامت اداری، گفت: مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری از موضوعات مورد تاکید دولت است لذا اداره حراست باید با شناسایی به موقع گلوگاه های فساد از بروز تخلفات پیشگیری کنند.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، «سیاوش آقاجانی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در نشست با روسای ادارات حراست دستگاه های شورای هماهنگی، اظهار کرد: باید عملکردها در حوزه حراست به گونه ای باشد تا  حس صیانتی و بازدارنده بودن جایگاه حراست به کارکنان و جامعه القا شود.

وی با اشاره به نقش و اثرگذاری اداره حراست در بحث سلامت اداری گفت: مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری از موضوعات مورد تاکید دولت است لذا اداره حراست باید با شناسایی به موقع گلوگاه های فساد از بروز تخلفات پیشگیری کنند.

آقاجانی در ادامه به نقش بازدارندگی حراست اشاره کرد و افزود: باید با القای رویکرد صیانتی و حمایت از نیروهای سالم؛ اجازه تخلف به کسی داده نشود و از سوی دیگر باید با فسادی که به اعتبار و اعتماد عمومی دستگاه  لطمه وارد می کند برخورد شود.

وی از ارتقای سرمایه های اجتماعی نظام به عنوان ابرپروژه دولت مردمی سیزدهم یاد کرد و افزود: نظم و انضباط اداری، پاسخگویی به موقع و برخورد مناسب با ارباب رجوع از مولفه های مهم در میزان رضایتمندی مردم است که نظارت و پایش آن باید مورد توجه ادارات حراست قرار بگیرد.

رییس شورای هماهنگی مدیران استان در زمینه آسیب های اجتماعی و نحوه مقابله با آن در فضای اداری گفت: نباید در خصوص مفاهیم ارزشی حس منفی ایجاد کرد و از طرفی هم نمی توان آنها را نادیده گرفت.

وی تصریح کرد: همیشه نباید برخورد ما سلبی باشد بلکه باید رویکرد ایجابی و ارایه آموزش های لازم نسبت به موضوعات اجتماعی و دینی در فضای اداره و سازمان فرهنگ سازی کرد.

سیاوش آقاجانی در پایان از مدیران و روسای ادارات حراست به عنوان بازوان مدیر در مجموعه یاد کرد که می توانند در اصلاح فرآیند ها، انتصابات و تصمیم گیری ها نقش موثری داشته باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۳