کدام مشترکان گاز گیلان افزایش بها ندارند؟

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به افزایش مبلغ قبوض مشترکین پر مصرف در استان گیلان گفت: طبق مصوبه هیات وزیران مبلغ قبوض مشترکان خانگی پرمصرف از ۱۶ آذر و به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.

به گزارش مجله خبری تپور؛ عیسی جمال نیکویی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به سرد شدن هوا مصرف گاز در استان گیلان با افزایش مواجه شده است، اظهار کرد: در چند هفته اخیر به دلیل سرد شدن شدید هوا، مصرف گاز خانگی در این استان با افزایش مواجه شده است ولی خوشبختانه مشکلی در خصوص تامین گاز مورد نیاز وجود ندارد.

وی با اشاره به افزایش مبلغ قبوض مشترکی پر مصرف در استان گیلان افزود: طبق مصوبه هیات وزیران مبلغ قبوض مشترکان خانگی پرمصرف از ۱۶ آذر افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با تاکید بر متفاوت بودن بهای گاز در نقاط مختلف گیلان گفت: گیلان به لحاظ آب و هوا دارای سه اقلیم است که گاز بهای مشترکان این اقلیم‌ها متفاوت می‌باشد.

به گفته نیکویی تعرفه مشترکان با مصرف متعارف که در سه پله اول قرار دارند نسبت به سال گذشته افزایشی نخواهد داشت و صورتحساب آن‌ها مشابه سنوات گذشته محاسبه می‌شود و تعرفه مشترکان پرمصرف بخش خانگی از پلکان چهار به بعد افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۴ درصد مشترکان در پلکام اول تا سوم قرار دارند، تصریح کرد: این مشترکان ۳۵ درصد حجم گاز مصرفی بخش خانگی در دوره سرما را مصرف می‌کنند که تعرفه‌هایشان افزایشی ندارد و مشترکانی هم که مصرف ماهیانه آن‌ها کمتر از ۳۲۵ مترمکعب در ماه باشد هیچگونه افزایش نرخ گاز بها نمی‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان از رایگان بودن گاز بهای مشترکان تحت پوشش کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی که مصرف متعارف، د رهر اقلیم آنان در حد مجاز پله سه باشد خبر داد و گفت: مشترکان خانگی که مصرف گاز آن‌ها در ماه‌های سرد سال نسبت به دوره مشابه سال قبل کمتر باشد به ازای هریک واحد درصد کاهش مشمول تخفیف یا پاداش صرفه جویی معادل سه درصد در صورتحساب گاز بهای همان دوره محاسبه می‌شود، و مشترکانی مصارف آن‌ها حداکثر ۷۰ درصد الگوی متعارف تا پله سه جدول باشد گازی بهای ۱۰۰ درصد رایگان است.

پایان پیام/۱۳۰۱