مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

برای شرایط بحرانی برنامه‌ریزی شود

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تأکید بر آمادگی ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد انزلی برای مقابله با حوادث احتمالی گفت: باتوجه‌به شرایط منطقه آزاد انزلی، باید برای شرایط بحرانی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا هیچ خللی به روند فعالیت اصناف و تولیدکنندگان وارد نشود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ جلسه ستاد مدیریت بحران این منطقه به ریاست عیسی فرهادی مدیرعامل سازمان و با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران شامل معاونین و مدیران اجرایی سازمان و مدیران راهداری، هلال‌احمر، دستگاه‌های خدماتی بندر انزلی و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن بررسی تجهیزات و ادوات برف‌روبی و مقابله با بحران بیان کرد: باتوجه‌به در پیش بودن فصل سرما لازم است آمادگی لازم به‌منظور ارائه خدمات حداکثری به جوامع محلی و استان وجود داشته باشد تا همگان از نعمت الهی بارش برف لذت برده و دچار خسارت نشوند.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ضرورت دارد آموزش‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه در روستاها به جوامع محلی از سوی هلال‌احمر ارائه شود تا در صورت وقوع حادثه در کوتاه‌ترین زمان حداقل ترین خدمات به افراد آسیب‌دیده ارائه شود.

فرهادی به لزوم همکاری بیش‌ازپیش دستگاه‌های اجرایی و اعضای ستاد مدیریت بحران اشاره و خاطرنشان کرد: باتوجه‌به شرایط منطقه آزاد انزلی، وجود ساختمان‌های بلندمرتبه، فعالیت مجتمع بندری کاسپین، فعالیت مجتمع‌های تجاری و واحدهای تولیدی و صنعتی باید برای شرایط بحرانی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود تا هیچ خللی به روند فعالیت اصناف و تولیدکنندگان وارد نشود.

همچنین مجید فاتحی جانشین ستاد مدیریت بحران با اشاره به آماده‌باش کلیه بخش‌های ستاد مدیریت بحران در راستای ارائه خدمات بیان کرد: این عملیات به‌منظور هماهنگی بیشتر میان واحدهای درون و برون‌سازمانی عضو ستاد مدیریت بحران منطقه به اجرا درآمد و در راستای آمادگی و هماهنگی حداکثری در زمان وقوع برف در سطح منطقه، جلسات کاری مشترک با ادارات و نهادهای ذی‌ربط عضو ستاد برگزار شده است.

وی استقرار ادوات،امکانات و ماشین‌آلات، هماهنگی برای استفاده از ماشین‌آلات سنگین بخش خصوصی فعال در منطقه، تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان، آموزش همگانی، بسیج نیروها و اجرای مانور را از جمله وظایف این ستاد به‌منظور افزایش آمادگی برای امدادرسانی و بهبودی اوضاع و رفع مشکلات احتمالی عنوان کرد.

گفتنی است در این نشست برخی از معاونین و مدیران عضو و رؤسای دستگاه‌های اجرایی و انتظامی نیز گزارشی در مورد حوزه استحفاظی خود ارائه دادند و در پایان این جلسه با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد انزلی رژه خودروهای سنگین و خدمات رسان انجام شد.

انتهای پیام/1301