آماری قابل تأمل از بیشترین هزینه‌کرد BBC!

اعلام میزان هزینه‌کردهای BBC حکایت از توجه ویژه سیاست‌گذاران این رسانه به یک حوزه مهمی دارند که کمتر در کشور به آن‌ها توجه می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ نکته جالب درخصوص تنوع تولیدات محتوایی این شبکه مربوط به تولیدات مربوط به کودکان است که ۹۰ میلیون پوند در این حوزه هزینه کرده است.

در حالیکه هزینه تولیدات هنری و موسیقی این رسانه ۳۱ میلیون پوند بوده یا هزینه مربوط به تولیدات ورزشی این شرکت تنها چهارمیلیون پوند از بخش کودکان بیشتر بوده و به ۹۴ میلیون پوند رسیده است.

علاوه‌بر بخش تلویزیونی، بی‌بی‌سی در بخش‌های رادیویی و آنلاین خود نیز درمجموع ۷۲۴ میلیون پوند هزینه‌کرد داشته که ۴۴۷ میلیون پوند آن معادل ۶۶درصد این هزینه در بخش رادیویی و ۲۴۷ میلیون پوند معادل ۳۴ درصد باقی‌مانده در بخش بی‌بی‌سی آنلاین و Red Button این شبکه صورت گرفته است.

#image_title

۷۱ تا ۷۴ درصد هزینه‌های BBC از جیب مردم

همچنین بد نیست بدانیم که درآمدهای بی‌بی‌سی از منابع مختلف است که بخش عمده و اصلی آن، هزینه‌ای است که بینندگانش برای تماشای برنامه‌های این تلویزیون (TV License) به BBC پرداخت می‌کنند.

براساس صورت‌های مالی و گزارش‌های سالانه این رسانه، در سال ۲۰۲۲ (سال مالی منتهی به مارس) از درآمد پنج‌میلیارد و ۳۳۰ میلیون پوندی‌اش، حدود ۷۱ درصد معادل ۳.۸ میلیارد پوند را تماشاگران پرداخت کرده‌اند.

سهم TV License از درآمدهای گروه BBC در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۱ حدود ۷۴ درصد بوده و بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۲ این مقدار به‌طور میانگین ۷۴ درصد بوده است.

انتهای پیام/1301