پارک‌های فناورانه مکلف به رفع نیازهای فناورانه استان‌ هستند

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه پارک‌های فناورانه مکلف به رفع نیازهای فناورانه استان‌ هستند، گفت: ما در این راستا رویدادی را به نام "تانا" (توسعه و ارتقا زیست بوم نوآوری استان) را در استان گیلان اجرایی کردیم و طی آن در دو حوزه "کشاورزی و شیلات" و "انرژی" برنامه‌هایی را برگزار کردیم.

به گزارش مجله خبری تپور؛ علی باستی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام “تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین” اظهار کرد: این برای اولین بار است که عنوان “دانش بنیان” برای نامگذاری سال‌ها انتخاب شده است و این نامگذاری به برنامه‌ریزی‌های گذشته چون “اقتصاد مقاومتی” و “گام دوم انقلاب” مربوط می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تحقق این امر، پارک استان گیلان سعی کرده به زیست بوم نوآوری کشور کمک کند تا در جنبه‌های مختلف ارتقا یابد، تصریح کرد: در این راستا به منظور سوق دادن فعالیت‌های موجود در شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و منطقه آزاد به سمت دانش بنیان شدن، کارگاه‌های متعددی را به منظور ترویج فرهنگ دانش بنیانی برگزار کردیم.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان انعقاد قراردادی با صدا و سیمای استان گیلان برای را از دیگر اقدامات ترویج فرهنگ دانش بنیانی این پارک دانست و گفت: علاوه بر اینها، آموزش‌هایی برای راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان و فناوری ارائه شد.

وی توسعه ارتباطات بین‌المللی را از دیگر برنامه‌های اجرایی پارک علم و فناوری گیلان عنوان کرد و افزود: بر این اساس دو رویداد در با همکاری کشورهای ترکیه و پاکستان برگزار کردیم ضمن آنکه کنفرانس انجمن پارک‌های فناوری و سازمان‌های نوآوری کشور در رشت برگزار شد.

باستی با اشاره به آغاز هفته پژوهش و فناوری از روز گذشته (۱۹ آذرماه) گفت: پارک استان گیلان به عنوان دبیر بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور در این هفته مشارکت دارد و این نمایشگاه از ۱۹ آذر ماه در محل نمایشگاه دایمی در تهران بوده است و طی آن توانمندی‌‌های شرکت‌های دانش بنیان و فناور عرضه می‌شود.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری گیلان برای رفع چالش‌های استان، بر اساس قانون جهش دانش بنیان، استانداران، پارک‌های فناورانه را مکلف به رفع نیازهای فناورانه استان‌ها کرده است و ما در این راستا رویدادی را به نام “تانا” (توسعه و ارتقا زیست بوم نوآوری استان) را در استان گیلان اجرایی کردیم و طی آن در دو حوزه “کشاورزی و شیلات” و “انرژی” برنامه‌هایی را برگزار کردیم.

انتهای پیام/1301