فناوران برگزیده هفته پژوهش و فناوری گیلان مشخص شدند

همزمان با هفته پژوهش و فناوری، مراسم معرفی و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر گیلان در محل سالن الغدیر استانداری برگزار و از فناوران برتر تجلیل شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ علی باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان در بیست و سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر گیلان ضمن قدردانی از استاندار و عرض خداقوت به پژوهشگران و فناوران، اظهار کرد: پژوهشگران و فناوران تمام تلاش سال گذشته تا امسال خود را در این جشنواره به نمایش گذاشتند که امروز برترین‌ها تجلیل می‌شوند.

وی با اشاره به ویژگی‌های بیست و سومین جشنواره دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار گیلان گفت: نمایشگاه امسال در روزهای ۱۴ و ۱۵ آذر در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان و با حضور ۳۱ مؤسسه پژوهشی و تحقیقاتی و دستگاه‌های اجرایی در غالب غرفه نمایشگاهی برگزار شد که ۲۰۰ دستاورد پژوهشی و فناوری ارائه و ۴ طرح منتخب برتر رونمایی شدند تا وارد بازار شوند.

رئیس پارک علم و فناوری استان با بیان اینکه نمایشگاه امسال با هشتک گیل اسپرت برگزار شد، افزود: در برنامه‌های خودمان درصددیم که این نمایشگاه را به‌عنوان یک نمایشگاه منطقه‌ای و فرااستانی تبدیل کنیم و تأکید ما در این نمایشگاه ترویج بر ادبیات فن‌بازار و ارائه شاخص آمادگی فناور بود که در همین راستا با صندوق تجهیز و فناور غیردولتی گیلان تفاهم‌نامه منعقد گردید همچنین کارگاه‌های آموزشی متعددی با رویکرد کاربردی و آموزش‌های کسب‌وکار فناورانه برگزار شد.

باستی برگزاری نمایشگاه‌های پژوهشی و فناورانه را عرصه مناسبی برای ارائه ایده و طرح‌های نو عنوان کرد و گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار گیلان پس از ۲ سال شیوع کرونا برگزار شد که  ضمن نشاط در دانشگاه‌ها  فرصت مغتنمی بود که اعضا هیئت‌علمی و دانشجویان با دستاوردهای فناوری آشنا شوند.

در این جشنواره از پارک علم و فناروی گیلان در بخش‌های (فناور برتر، واحد فناور برتر، شرکت دانش‌بنیان برتر و محصول صنعتی برتر) منتخب و تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که در این مراسم در مجموع ۲۳ منتخب شامل ۲۲ پژوهشگر برتر و یک دانش‌آموز برتر انتخاب و معرفی شدند  که از این میان ۴ منتخب از پارک علم و فناوری گیلان است.

فناور برتر

آقای مصطفی گل شکن

با طرح ارائه فناروی‌های نوین جهت غنی‌سازی انواع خوراکی

واحد فناور برتر

آقای میلاد رمضانی مدیرعامل و خانم  آمنه ولی‌زاده قلی کندی

شرکت دانش‌بنیان نوآوران صنعت آریوسام

با طرح سامانه قرائت کنتور از راه دور با نام تجاری Gas Mastr

شرکت دانش‌بنیان برتر

آقای محمد اسماعیل خوش بوی لاهیجانی

شرکت دانش‌بنیان لفاف‌های چندلایه خزر

با طرح انواع فیلم‌های سه‌لایه پروپیلن با خواص پیشرفته مخصوص بسته‌بندی کلیه محلول‌های تزریقی و دارویی به‌صورت رول و کیسه آماده

محصول صنعتی برتر

آقای محمدرضا اسرافیلان

شرکت طراحی مهندسی و مشاوره صنعتی طراحان پیشرو کاوشگر

با محصول دستگاه پرکن خطی مایعات نیمه غلیظ برای روغن

انتهای پیام/1301