جنگ شناختی یعنی ایجاد اختلال در فهم و درک مردم نسبت به واقعیت‌ها

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خمام با بیان اینکه جنگ شناختی جنگی موذیانه است ک فقط تاثیر تخریبی در اذهان عموم و فرهنگ آنان دارد، تصریح کرد: هدف در جنگ شناختی و ادراکی از بین بردن اعتماد مردم به نظام حاکم از طریق سیاه‌نمایی است که در کشور ماهم هدف جنگ شناختی همین هدف است.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، حمیدرضا یوسف‌پور پیش از ظهر امروز در همایش نقش بسیج در پدافند غیرعامل در سالن کتابخانه شهرستان خمام با اشاره به وجوب رعایت اصول پدافند غیرعامل اظهار کرد: لزوم اینکه بتوانیم با رعایت اصول پدافند غیرعامل کشور و مردم و زیرساختها را از آسیب‌ها مصون بداریم، بسیار اهمیت دارد. با استفاده از علوم مختلف و تجارب حوادث ناگوار گذشته چه در عرصه نظامی و چه در عرصه حوادث و بلایای طبیعی.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خمام با بیان اینکه زمانی جنگ به وسیله‌ی سلاح‌های گرم مانند دوران دفاع مقدس بود اما اکنون جنگ‌های ترکیبی(هیبریدی) وشناختی جایگزین جنگ‌های نظامی شده است.

وی با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل صرفا به برخی شیوه‌های مشخص جنگی محدود نمی‌شود زیرا گاهی نوع و تاکتیک جنگی تغییر می‌کند، خاطر نشان کرد: ما اکنون با یک جنگ جدیدی به عنوان جنگ هیبریدی و مخصوصا جنگ شناختی و ادراکی درگیریم که حوادث اخیر کشور بیانگر این است ک دشمنان ما خودشان را متوقف به روشهای گذشته نمی‌کنند.

یوسف‌پور با بیان اینکه جنگ شناختی یعنی ایجاد اختلال در فهم و درک مردم نسبت به واقعیت‌ها، گفت: مهمترین ابزار جنگ شناختی رسانه است که در گذشته محدود به ابزاری مثل رادیو و تلویزیون بود ولی در عصرما ابزارهای نوین مانند صفحات اجتماعی در بستر اینترنت تاثیر گذاری بیشتری دارند وامروزه ازمیان ۳۰۰ شبکه‌ی ماهواره‌ای ۱۱۸ شبکه فارسی زبانند و در حوزه‌های گوناگون علیه ایران فعال‌اند و هرشبکه از طریق تزریق پول وحمایت مالی کشورهای مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش برای ضربه زدن به فرهنگ اصیل ایرانی_اسلامی می‌کنند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خمام با تاکید بر اینکه جنگ شناختی بر ذهن ها تسلط پیدا می‌کند، تصریح کرد: ما در عصری هستیم که به آن عصر پساکرونا می‌گویندکه بسترساز جنگ شناختی علیه ما شده است و باعث شد در دو سال اخیر نظام آموزشی وبخش زیادی از فعالیت‌های مردم ما به سمت فضای مجازی برود که همین امر گرانیگاه ونقطه ثقل برخی از اتفاقات امروز کشور ماست

وی با بیان اینکه جنگ شناختی جنگی موذیانه است ک فقط تاثیر تخریبی در اذهان عموم و فرهنگ آنان دارد، تصریح کرد: هدف در جنگ شناختی و ادراکی از بین بردن اعتماد مردم به نظام حاکم از طریق سیاه‌نمایی است که در کشور ماهم هدف جنگ شناختی همین هدف است.

یوسف‌پور با اشاره به اینکه در فضای مجازی امروز قبح شکنی می‌شود، بیان کرد: در سوره حجرات در آیات اول خداوند فرموده است که مومنین در پیروی از پیامبر و رهبران مصلح جامعه نباید سلیقه شخصی خود را اعمال کنند بلکه باید پیروی کرده و نسبت به رهبران احترام و خضوع ورزند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خمام با اشاره به راهکارهای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، گفت: فعال شدن رسانه های مومن به انقلاب اسلامی جهاد تبیین و حرکت نظام تعلیم و تربیت کشور به سمت توجه به حیات طیبه وپرورش نسل آینده براساس آن از راهکارهای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است.

انتهای پیام/۱۳۰۳