فرزندآوری در دنیا یک استراتژی مطرح است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه فرزندآوری در دنیا یک استراتژی مطرح است، گفت: اشتباه محاسباتی برخی مسئولان در دو دهه اخیر وضعیت جمعیت کشور را به چالش کشانده است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ حجت‌الاسلام سعید مهدوی در همایش ویژه حجاب در سالن جلسات آیت‌الله مصباح سازمان تبلیغات با بیان اینکه فرزندآوری یکی مسائل مهم امروز جامعه است که باید موردتوجه قرار گیرد، اظهار کرد: کاهش جمعیت و عدم تمایل خانواده‌ها به فرزندآوری توطئه برای آینده سوزی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه افزایش جمعیت و فرزندآوری در دنیا یک استراتژی مطرح است، گفت: فرهنگ اشتباه عدم فرزندآوری نسخه‌ای بود که دشمن برای تنزل جمعیتی ایران پیچید و این نقصان باید اصلاح شود.

مهدوی با اشاره به تهدید پیری جمعیت در کشور و گیلان، بیان کرد: فرزندآوری باید به گفتمان عمومی در عرصه جهاد تبیین تبدیل شود و بانوان فرهنگ افزایش جمعیت و فرزندآوری را گفتمان‌سازی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه پیری جمعیت اثرات زیان‌باری برای کشور به همراه دارد، گفت: پیری جمعیت کشور را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی به بن‌بست می‌کشاند.

مهدوی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت مشکلات روانی به همراه دارد، بیان کرد: خانواده‌ای با فرزند کم دچار اختلالات روانی شدید می‌شود که آثار سوء دارد.
وی با اشاره به آسیب تک‌فرزندی و کاهش جمعیت، افزود فروپاشی بنیان خانواده از مسیر کاهش جمعیت و عدم اقبال عمومی به فرزندآوری رد می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه ایرانِ قوی با جمعیت قوی به دست می‌آید، گفت: اشتباه محاسباتی برخی مسئولان در دو دهه اخیر وضعیت جمعیت کشور را به چالش کشانده است.

مهدوی با بیان اینکه تشویق به فرزندآوری بهترین معروف است، افزود: ترویج فرهنگ فرزندآوری و بسترسازی در این حوزه باید همه دغدغه‌مند باشند.

انتهای پیام/1301