جریمه سنگین مالی یک بانک تا عکس یادگاری با یک دلقک!

سعید جلیلی در رشت: القای نا امنی از خود نا امنی خطرناک است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با تأکید بر اینکه القای نا امنی از خود نا امنی خطرناک است، گفت: دشمن به دنبال القای همین امر در کشور است چون اکنون دیگر گزینه‌ای بر روی میز نداشته و به همین منظور با چاقو کشی و آشوب در تلاش برای نابودی نظام است.

به گزارش مجله خبری تپور از رشت، سعید جلیلی شامگاه شنبه در دیدار با مردم گیلان در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه دشمنی استکبار علیه جمهوری اسلامی از نخستین روزهای آغاز انقلاب شکل گرفته است، اظهار کرد: از وقتی که ملت ما با شعار استقلال آزادی جمهوری دست به یک انقلاب زد دشمنان تلاش کردند تا این نظام شکل نگیرد.

وی با اشاره به استفاده دشمن از تمامی حربه‌ها برای نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در همان ۲ سال اول انقلاب شاهد حرکت تروریستی، مقابله با انقلاب و تجزیه طلبانه توسط دشمن بودیم به طوری که ۱۷ هزار نفر در ایران از جنبه نخست‌وزیر، رئیس جمهور و ائمه جمعه گرفته و حتی کسبه‌ها ترور شدند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی جنگ تحمیلی را یک تمام عیار علیه جمهوری دانست و بیان کرد: جنگ تحمیلی صدمات و خسارات زیادی را به جمهوری اسلامی ایران وارد کرد و بسیاری از جوانان این مرز و بوم به شهادت رسیدند که سهم گیلان هشت هزار شهید بوده است.

جلیلی با تأکید بر اینکه اعمال فشار حداکثری آمریکا علیه جمهوری اسلامی نشان دهنده مقاومت ملت ایران در طول ۴۴ سال گذشته بوده است، تصریح کرد: استکبار هرچه در توان داشت برای نابودی انقلاب انجام داد ولی وقتی مقاومت ملت ایران را دید، راهبرد خود را تغییر و فشار حداکثری اقتصادی را علیه ملت ایران اعمال کرد تا از این طریق نظام را نابود کنند که این اوج وقاحت دشمن است.

وی با بیان اینکه فشار حداکثری دشمن علیه جمهوری اسلامی با شکست مفتضحانه مواجه بوده، افزود: دشمن از دادن یک پانسمان زخم برای کودکان دریغ کرد ولی در سال گذشته مسوولان آمریکایی در موضع گیری‌های متععد اعلان کردند که فشار حداکثری شکست مفتضحانه خورده است.

به گفته نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی، کشورهایی که اکنون شعار آزادی می‌دهند اکثر کشورهای دنیا را از معامله با جمهوری اسلامی منع کردند و حتی یک‌بانک را به علت مبادله تجاری با ایران، جریمه مالی سنگین کردند.

جلیلی با بیان اینکه آمریکا تصور این حجم از مقاومت توسط مردم ایران را نداشته، گفت: آمریکا و کشورهای غربی نیروی ایمان در جمهوری اسلامی و مردم را محاسبه نکرده بودند ولی ملت ایران ایستاد و در عرصه‌های مختلف به موفقیت رسید و اکنون جمهوری اسلامی به جایی رسیده که به قدرت نخست نظامی در خاورمیانه مبدل شده است.

وی جمهوری اسلامی را قدرت نخست منطقه در عرصه‌های مختلف دانست و بیان کرد: در برهه‌ای از زمان جمهوری اسلامی توان ساخت یک سیم خاردار را نداشته و آمریکا ورود سیم خاردار را تحریم کرده بود ولی اکنون دشمن می‌گوید اگر ایران به فلان جنگ وارد شود وضعیت تغییر می‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی قدرت استکبار را قدرتی از روی ناتوانی و استیصال دانست و تصریح کرد: می‌گفتند چرخه سوخت هسته‌ای در ایران باید متوقف شود، اکنون با غنی سازی جمهوری اسلامی ولی با شرایطی موافقت کردند که این مرهون تلاش‌های دانشمندان نماز شب خوانی مثل شهید محسن فخری زاده، شهریاری و علی محمدی‌ها بوده است.

جلیلی با اشاره به مقابله مردم ایران با برنامه‌های استکبار برای نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی گقت: وقتی قدرتی تولید شده و در پشت خیمه دشمن ایستادگی کنید، دشمن تزویر را اجرایی کرده و ۲۵۰ شبکه تلویزیوینی علیه جمهوری اسلامی را راه اندازی کردند تا از طریق ایجاد تردید بتواند بر روی ذهن مردم ایران تاثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه دشمن از پرورش نسلی به‌مانند نسل شهید فخری‌زاده و شهید حججی‌ها وحشت‌زده شده است، بیان کرد: دشمن اکنون نگران است تا دوباره نسلی با ایمان قوی و تیکه بر دانش علمی خود در جمهوری اسلامی تشکیل شود، لذا به همین دلیل سعی دارد از طریق فضای مجازی و جنگ ترکیبی بر روی نسل چهارم جمهوری اسلامی تاثیر بگذارد چون از پرورش شهدایی مثل محسن حججی و حامد کوچک‌زاده‌ها ترس دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با بیان اینکه استکبار برای چندمین بار دچار خطا محاسباتی شده است، گفت: القای نا امنی از خود نا امنی خطرناک است و دشمن به دنبال القای همین امر در کشور است چون اکنون دیگر گزینه‌ای بر روی میز نداشته و به استیصال رسیده به همین منظور با چاقو کشی و آشوب در تلاش برای نابودی نظام است.

به گفته جلیلی امام راحل (ره) فردی تعارف نداشت و جملاتش دقیق بود و وقتی می‌گوید ملت ایران از ملت عصر رسول الله با بصیرت تر هستند نشان دهنده اوج ولایتمداری ملت است که نتیجه این بصیرت تقدیم شهدایی مثل شهید حمزه علینژاد، آرمان الله وردی، عجمیان، مجید یوسفی می‌باشد.

وی با اشاره به مقاومت و فداکاری‌های مردم ایران در دوران دفاع مقدس گفت: اگر ملتی ۴۰ سال توانسته در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار نفر ترور و فشار حداکثری ایستادگی کند به راحتی می‌تواند حرکت پیش‌رونده خود را دنبال کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با بیان اینکه، مفاهیم انقلاب باید در حوزه‌های مختلف نفوذ کند، تصریح کرد: از همه اساتید خواهش دارم گذشته و آینده جمهوری اسلامی را تحلیل کند چون با جهاد تبیین می‌تواند با ایجاد تشکیک علیه جمهوری اسلامی مقابله کرد.

جلیلی با انتقاد از حضور نخست وزیر کانادا در تجمعات علیه مردم ایران گفت: حضور نخست وزیر کانادا، عکس یادگاری رئیس جمهور فرانسه با یک دلقلک نشان دهنده اوج وقاحت و استیصال استکبار است ولی اکنون ادعای عدم رعایت حقوق بشر در جمهوری اسلامی را دارند در حالی که همین آلمان در دوران دفاع مقدس انواع سلاح‌های شیمیایی را بر روی مردم مظلوم ایران به ویژه کردستان ریخته است.

وی با اشاره به قدرت پوشالی آمریکا در منطقه بیان کرد: آمریکا امروز می‌گوید می‌خواهم از آزادی مردم ایران دفاع کند ولی اکنون دارو را تحریم کرده و در دوران رژیم پهلوی انواع جنایت را علیه ملت مظلوم ایران انجام داده است به این منظور در این جنگ ترکیبی باید به یک شناخت رسید.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی با بیان اینکه ملت ایران در دوران دفاع مقدس مقاومت کردند و اکنون دشمن جرات ندارد نگاه چپ علیه خاک ایران داشته باشد، افزود: استکبار فهمیده است که ایران در حال الگو شدن برای ملت‌های آزادی خواه بوده است لذا که اگر در جنگ سخت و نیمه سخت ایستادگی کرده ملت ایران در جنگ نرم نمی‌تواند موفق شود.

انتهای پیام/1301