تولیدکنندگان توانمند در جهت افزایش تولید و اشتغال حمایت می‌شوند

فرماندار ماسال با اشاره به موقعیت مکانی مناسب شهرک صنعتی ماسال توسعه‌ی آن را از موضوعات حائز اهمیت شهرستان برشمرد و گفت: باتوجه به وجود نیروهای متخصص درز زمینه‌های مختلف شغلی انتظار داریم امکان واگذاری و شرایط واگذاری برای متقاضیان تسهیل گردد.

در نشستی که صبح دوشنبه ۱۴آذرماه با حضور مهدی محبوبی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، فرماندار ماسال و جمعی از مسولان شهرستانی در دفتر کار فرماندار ماسال برگزارشد. فرماندار ماسال با اشاره به موقعیت مکانی مناسب شهرک صنعتی ماسال توسعه‌ی آن را از موضوعات حائز اهمیت شهرستان برشمرد و تصریح کرد: باتوجه به وجود نیروهای متخصص درز زمینه‌های مختلف شغلی انتظار داریم امکان واگذاری و شرایط واگذاری برای متقاضیان تسهیل گردد.

گیل چالانی افزود: باتوجه به اینکه ماسال از شهرستانهای کمتر توسعه یافته است باید مزیت‌ها وتسهیلات بهتری جهت تشویق سرمایه گذاران درنظرگرفته شود.

وی بااشاره به مشکل منابع طبیعی۸۶درصدی اراضی شهرستان گفت: باید موانع پیش روی سرمایه گذاران در این بخش مرتفع شود تا شاهد ورود تولیدکنندگان در جهت افزایش اشتغال باتوجه به آماده بودن زیرساخت‌های شهرک صنعتی در ماسال باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت تولید و رشد پایدار واحدهای تولیدی و اشتغال گفت: تولیدکنندگانی که توانمند هستند و توانایی افزایش تولید و اشتغال را دارند حمایت خواهندشد.

مهدی محبوبی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از واحدهای تولیدی دراستان با داشتن سوله های بسیاربزرگ غیرفعال هستند و با عمل نکردن به تعهدات خودسرمایه های کشور را ازبین می برند.

محبوبی باواشاره به واحدهای تولیدی درشهرک صنعتی ماسال گفت: تامین برق و chpهای شهرک صنعتی ماسال انجام شده که حدود ۲۵مگاوات برق را تامین خواهد کرد و این اقدام باتوجه به کمبودهای منابع برقی در فصل تابستان ‌در زنجیره تولید بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در بخش دیگری ازسخنان خود ایجاد زیرساختها برای تولید و ارتقای صنعتی را از موارد مهم در جهت توسعه شهرکهای صنعتی برشمرد و گفت: شهرک صنعتی ماسال به لحاظ امکانات زیرساختی در شرایط مناسبی قرار دارد ولی متاسفانه برخی افراد اقدام به دریافت زمین ازشهرک صنعتی کرده اند ولی غیرفعال هستند.

وی تصریح کرد: ضمن پیگیری حقوقی جهت فسخ قرارداد با این افراد، باید دقت شود تضامین لازم و کافی از افراد متقاضی در جهت احداث و راه اندازی شرکت تولیدی اخذ شود تا کمتر شاهد چنین مواردی نباشیم.

قابل ذکر است که شهرک صنعتی ماسال دارای ۱۱واحد تولیدی فعال و ۱۷ واحد تولیدی در حال ساخت است.

نویسنده خبر: مینا رضائی

انتهای پیام/۱۳۰۳