مسافر آستانه: هنر فرهنگ را نهادینه می‌کند

مسافر آستانه دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی سردار جنگل باب یان اینکه جشنواره تئاتر خیابانی سردار جنگل قادر است این فرهنگ را برای نسل امروز تبیین و ترویج کند، گفت: یکی از راه‌هایی که فرهنگ می‌تواند نهادینه شود، ثبت و ضبط آن در مفاهیم هنری است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ حسین مسافر آستانه شامگاه جمعه در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی سردار جنگل از برنامه‌های کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک خان در تالار مرکزی رشت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که فرهنگ می‌تواند نهادینه شود، ثبت و ضبط آن در مفاهیم هنری است.

دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی سردار جنگل با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادهایی در نهادینه شدن یک فرهنگ و مفهوم کمک شایان توجهی می‌کند، گفت: هنر نمایش یکی از مؤثرترین هنرها برای دستیابی به اهداف‌مان در این زمینه محسوب می‌شود.

مسافر آستانه با تاکید بر اینکه هنر نمایش می‌تواند مفاهیم ارزشمند با پیوند تاریخی و یا معاصر را به یک فرهنگ جاری تبدیل کند افزود: میرزا کوچک، شخصیت برجسته و منحصر به فرد تاریخ مبارزات پرافتخار مردم استان گیلان است و از رهگذر برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌توان کاری کرد تا نسل جدید از شخصیت میرزا الهام بگیرد.

وی در پایان فرهنگ مقاومت بر مبنای آزادی خواهی را درسی از میرزا کوچک برای نسل جدید دانست و گفت: جشنواره تئاتر خیابانی سردار جنگل قادر است این فرهنگ را برای نسل امروز تبیین و ترویج کند.

انتهای پیام/1301