آغاز اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه خزر با حضور نمایندگان پنج کشور

اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورهای حاشیه دریای خزر با حضور نمایندگان پنج کشور عضو این اجلاس به مدت چهار روز آغاز به کار کرد.

به گزارش مجله خبری تپور از بندرانزلی صبح امروز افتتاحیه اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه دریای خزر شامل کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان  به‌صورت ارتباط تصویری و به مدت چهار روز آغاز به کار کرد.

طی این اجلاس، برنامه‌های تدوین‌شده اجلاس پیشین در کشور قزاقستان و همچنین برنامه‌های مشترک دانشگاه‌های حاشیه خزر در دوره جدید و آینده نیز موردبررسی و تحلیل قرار گرفت.

ایمان علیزاده- مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه برگزاری این اجلاس از مهم‌ترین اهداف اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه خزر را ایجاد مسیری برای ارتقای رقابت بین‌المللی فی‌مابین ایران و چهار کشور دیگر عضو دانست.

به گفته وی، کشور ایران و از جمله  دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این اجلاس بین‌المللی در تلاش است با توجه به موقعیت جغرافیایی و بهداشت و سلامت، پذیرنده توریسم درمانی جهت ارائه خدمات سلامت باشد.

در حال حاضر گردشگرانی از برخی از کشورهای حاشیه خزر به‌ویژه جمهوری آذربایجان به گیلان جهت دریافت خدمات درمانی مراجعه می‌کنند که انتظار است در راستای این اجلاس ها، گیلان و ازجمله دانشگاه علوم پزشکی استان بتواند در سطوح مختلف، خود را ارتقا ببخشد.

بنابر اظهارات دکتر علیزاده، این دانشگاه علاوه بر توریسم سلامت، در پذیرش دانشجویان بین‌الملل و توسعه روابط تحقیقاتی در قالب پروژه‌های بین‌المللی برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده است.

به اذعان مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یکی از مهم‌ترین محورهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورهای حاشیه خزر، تلاش برای برگزاری رخدادهای دانشجویی و فرهنگی با رویکرد ملی و استانی با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو این اجلاس است تا بتواند بیانگر فرهنگ والا و سنت‌ها و رسوم این استان باشد.

به گزارش تپور، در آخرین اجلاس شهر آکتاو قزاقستان، دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌عنوان دبیرخانه اجلاس دانشگاه‌های علوم پزشکی حاشیه دریای خزر  انتخاب شده بود.

انتهای پیام/۱۳۰۳