اجرای طرح توازن سرمایه‌گذاری صنعتی و بهره برداری از ۱۵۰۰ واحد صنعتی کشور در سال جاری

معاون وزیر صمت با اشاره به اشتغال بیش از ۱۶ هزار نفر در واحدهای صنعتی، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بهره‌برداری شده که نوید دهنده رشد تولید است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ علی رسولیان، هشتم دی ماه در دیدار با استاندار گیلان، نگاه مدیریت ارشد استان برای تسهیل، رفع موانع و تسریع در فعالیت‌های تولید و اشتغال و سرمایه گذاری را مجدانه عنوان و اظهار کرد: طرح توازن سرمایه‌گذاری صنعتی در نقاط مختلف کشور برای برقراری عدالت و توزیع سهم یکسان از سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ و کوچک از سوی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به جد دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح مذکور در مناطقی که کمتر مورد توجه قرار گرفته تمرکز ویژه ای بر حوزه صنعت شده است، افزود: توسعه زیرساخت‌ها و حمایت از بنگاه‌های کوچک در دستور کار وزارت صمت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بخش تولید کشور طی سال جاری از رشد مناسبی برخوردار بوده و از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بهره برداری شده که نوید دهنده رشد تولید است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه استان گیلان دارای ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی با ۹۳۳ واحد بهره بردار است، گفت: در زمان حاضر ۱۶ هزار و ۸۰۳ نفر در این تعداد واحد بهره بردار (طبق پروانه) اشتغال دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری و پیگیری‌های استاندار گیلان و تخصیص اعتبارات مناسب در سفر دولت سیزدهم به این استان، امیدواریم شاهد توسعه فعالیت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۱