یادواره 167 شهید والامقام بندرکیاشهر +عکس و فیلم

یادواره ۱۶۷ شهید والامقام بندرکیاشهر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، خانواده معظم شهدا و با استقبال چشمگیر مردمان ولایتمدار این بخش در مسجد جامع بندر کیاشهر برگزار شد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ سردار علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و هشت هزار شهید استان گیلان اظهار کرد: شهیدان سپر بلای امت شدند و برای حفظ انقلاب و امنیت کشور و همه داشته های امروز ما مجاهدت کردند .

سردار نائینی بیان کرد: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت اهمیت زیادی دارد، جهاد و شهادت حقیقتی است که اگر زنده بماند و حفظ شود مسیر تاریخ و تمدن اسلامی را هموار می کند.

وی ضمن با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی (ره) خاطر نشان کرد : بسیج مهمترین ابتکار حضرت امام رضوان الله علیه برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بود ، نهادی که به تعبیر بنیانگذارش شجره طیبه ، درخت تناور و پر ثمر بود.

مشاور فرماندهی کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری یادواره شهدای بندر کیاشهر عنوان کرد : استان گیلان و منطقه شمال کشور در برگزاری یادواره ها بسیار کارنامه خوبی دارد . این یادواره ها همواره با سلیقه و ابتکار عمل خاص و با حضور مردمی گسترده حتی در روستاهای کوچک برگزار می شود.

وی با اشاره به لزوم برگزاری یادواره های شهدا عنوان کرد : باید به هدف و انگیزه شهدا توجه کرد، دشمن به دنبال براندازی جمهوری اسلامی و مقابله با اقتدار هویت دینی و اسلامی است که البته با هوشیاری مردم و همیشه در صحنه و ادامه راه شهدا، استکبار این هدف و آرزو را به گور خواهند برد.

گفتنی است، سردار دکتر علی محمد نائینی (مشاور فرماندهی کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس) سخنران اصلی و دکتر محمد رحمان نظام الاسلامی اجرای این یادواره باشکوه را بر عهده داشتند.

مراسم باشکوه یادواره ۱۶۷ شهدای والامقام بندر کیاشهر پنج شنبه سوم آذر ماه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور مسوولین نظامی و انتظامی شهرستان، فرماندار آستانه اشرفیه ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر و آحاد مردم ولایتمدار در مسجد جامع این شهر بندری برگزار شد.

همچنین مدعوین در این مراسم مهمان سفره شهدای گرانقدر بودند و با برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی شام از حاضرین پذیرایی شد.

https://www.aparat.com/v/gQFiX

انتهای پیام/1301