جزئیات پیش‌بینی هواشناسی از هوای گیلان تا پایان هفته

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه کاهش تدریجی دما از فردا در گیلان گفت: هوای گیلان امروز صاف و آفتابی است، اما از صبح فردا با کاهش دما بارش‌های پراکنده در گیلان آغاز می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمد دادرس مدیر کل هواشناسی گیلان، با اشاره به اینکه امروز در مناطق کوهستانی باد گرم می‌وزد، اظهار کرد: با توجه به وزش باد گرم و خطر آتش سوزی در جنگل‌ها از برافروختن آتش به ویژه در مناطق کوهستانی پرهیز شود.

وی با اشاره به اینکه از صبح فردا سامانه‌ای بارشی وارد گیلان می‌شود، افزود: با شمالی شدن جریان‌های هواشناسی از فردا بارش پراکنده باران در گیلان به ویژه مناطق غربی استان آغاز می‌شود.

دادرس با بیان اینکه اوج فعالیت این سامانه بارشی چهارشنبه پیش رو است، افزود: دریا امروز آرام و برای فعالیت‌های دریانوردی مناسب است، اما از فردا با ارتفاع موج بیش از یک متر برای صید و دریانوردی نامناسب است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر دمای هوای شهر رشت مرکز گیلان ۲۱ درجه سلسیوس است، بیان کرد: پیش بینی شده در گرم‌ترین ساعت تا ۲۴ درجه هم برسد. رطوبت فعلی این شهر ۷۰ درصد است.

به گفته دادرس  در شبانه روز گذشته اسبه وونی تالش با ۹ درجه سلسیوس و منجیل با ۲۵ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های استان گزارش شده است.