معاون آبفای گیلان: درامد برابر هزینه نیست حقوق پرداخت نکردیم!

معاون مالی و پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب گیلان، افزایش هزینه‌ها نسبت به درآمد را یکی از دلایل تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان شرکت آب و فاضلاب رشت اعلام کرد.

به گزارش مجله خبری تپور؛ رضا میشنی معاون مالی و پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به علت تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان شرکت آب و فاضلاب رشت اظهار کرد: یکی از دلایل این موضوع،  افزایش هزینه‌ها نسبت به درآمد از سال ۱۳۹۹ است و ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در سال ۱۳۹۸ نیز در افزایش هزینه‌ها مؤثر بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی در گذشته دولتی بودند، افزود: این شرکت‌ها کمک زیان دریافت می‌کردند و در موافقت‌نامه‌های عمرانی تعمیر و نگهداری شبکه‌های آبرسانی روستایی لحاظ می‌شد که با وجود نرخ پائین آب‌بها و درصد کم وصول نسبت به درآمد، مشکلی در پرداخت هزینه‌ها از جمله حقوق نداشتند.

به گفته معاون مالی و پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب گیلان شرکت‌های آب و فاضلاب شهری به دلیل غیردولتی بودن باوجوداینکه آب‌بها حدود یک‌سوم قیمت تمام شده بود باتوجه‌به درصد وصول بیشتر و تعداد پرسنل، پرداختی‌ها به‌موقع انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه به دلیل تعداد زیاد روستاها، جهت خدمات‌رسانی مطلوب از نفرات بیشتری به‌صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت استفاده می‌شود، تصریح کرد: کمک زیان دولت در بخش جاری که قبلاً به شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی پرداخت می‌شد، کاهش پیدا کرد و فاصله هزینه‌ها نسبت به درآمد شرکت، منجر به عقب افتادن پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان شده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده نسبت به جبران تأخیرات طی ماه‌های آتی اقدام می‌شود.

انتهای پیام/1301