احداث پل جاده‌ای اتومبیل رو در مرز 2 آستارای ایران و آذربایجان

پل مرزی آستارای ایران و آستارای جمهوری آذربایجان در حد فاصل ۵۰ متری ضلع شمالی پل ریلی آستارا به عنوان یک پل اتومبیل رو در حال احداث است.

به گزارش مجله خبری تپور؛ پل جاده‌ای (اتومبیل رو) آستارای جمهوری اسلامی ایران و آستارای جمهوری آذربایجان با هدف اتصال به محور بزرگراهی ترانزیت بین المللی دو کشور(اتوبان باکو به رشت و قزوین) به طول ۸۹ متر و عرض ۳۰.۶۰ متر با همکاری وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان و همچنین آژانس ایالتی راه‌های اتومبیل روی این کشور بر روی رودخانه مرزی آستاراچای در حال احداث است.

این پل مرزی در حد فاصل ۵۰ متری ضلع شمالی پل ریلی آستارا به عنوان یک پل اتومبیل رو در حال احداث است. این پل در حال احداث پس از پل های ترانزیتی تاریخی و پل ریلی، سومین پل مشترک و بین المللی دو کشور همسایه در شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان خواهد بود که با احداث آن بزرگراه آستارا – آستارا و همچنین مسیر آستارا به باکو تکمیل شده و این بزرگراه از باکو به خطوط زمینی ایران به عنوان مسیری جدید متصل خواهد شد و این مسیر ارتباطی ترانزیت کالا از جمهوری اسلامی ایران و کشور آذربایجان به کشورهای CIS و اروپای شرقی را تسهیل و دسترسی جمهوری آذربایجان به خلیج فارس و دریای عمان را تامین خواهد کرد.

انتهای پیام/1301