کاهش دمای گیلان در آخر هفته

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تداوم استقرار سامانه پایدار جوی تا فردا در استان و وزش باد جنوبی و افزایش دما گفت: از فردا جریانات شمالی وارد گیلان شده و تا پایان هفته فعال خواهد بود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ محمد دادرس در جمع خبرنگاران با اشاره به نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: بررسی این نقشه‌ها نشان دهنده فعالیت تناوبی جریانات جنوبی تا چهارشنبه در منطقه است.

وی با بیان اینکه در این مدت روند افزایش دما و وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها شدید پیش بینی شده است، افزود: هشدار سطح زرد هواشناسی با توجه به وزش باد جنوبی در استان صادر شده و در پاره‌ای نقاط وقوع پدیده مه یا مه آلودگی دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه این سامانه جوی تا روز چهارشنبه فعالیت می‌کند، گفت: به تدریج از چهارشنبه با شمالی شدن جریانات سطح زمین، شرایط برای وزش باد شمالی و در پاره‌ای از نقاط شدید، روند کاهش دما، افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده تا آخر هفته مهیا می‌شود.

به گفته دادرس در حال حاضر آسمان اکثر نقاط استان گیلان صاف تا نیمه ابری، پاره‌ای نقاط مه و مه آلودگی، افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوای شهر رشت نیز برای امروز بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سلسیوس در نوسان است، بیان کرد: آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان نیز صاف تا قسمتی ابری، احتمال مه و گاهی افزایش ابر و دما و همچنین وزش باد جنوبی پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه برای دریا خزر نیز افزایش ارتفاع موج از ظهر فردا چهارشنبه تا روز پنج‌شنبه پیش بینی شده است، بیان کرد: سرعت وزش باد نیز ۱۳-۱۰ متر بر ثانیه در مناطق نزدیک و دور از ساحل پیش بینی شده و همچنین ارتفاع موج دریا نیز یک تا یک و نیم متر در مناطق نزدیک و دور از ساحل پیش بینی شده است.

انتهای پیام/1301