۴۰ هزار چای‌کار کشور بیمه می‌شوند

در نشستی که در راستای تأمین بخشی از رفاه چای‌کاران شمالی برگزار شد، بر بیمه 40 هزار چای‌کار در کشور بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش مجله خبری تپور، پیش از ظهر امروز جلسه هماهنگی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان با حضور جهان ساز، رئیس سازمان چای و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور در لاهیجان برگزار شد.

حبیب جهان ساز، رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه جامعه هدف صندوق عمدتاً از قشر متوسط، ضعیف و مولد جامعه بوده و به‌صورت اختیاری عضو بیمه می‌شوند، اظهار کرد: چای‌کاران می‌توانند برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به ادارات چای شهرستان‌ها مراجعه کنند.

به گفته رئیس سازمان چای کشور کشاورزان می‌توانند از تسهیلات پرداختی که بازپرداخت این تسهیلات کم‌بهره و از سال آینده هست، بهره‌مند شده و تسهیلات پرداختی هم طی چند مرحله از بهاء برگ سبز خریداری چای‌کاران کسر می‌شود.

یزدان شعبانی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: گسترش چتر حمایتی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از ابزارهای رضایت آفرینی برای قشر تولیدکننده کشور است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در سازمان چای کشور اظهار امیدواری کرد که این موفقیت‌ها و تلاش‌ها در راستای خدمت به جامعه هدف تداوم داشته باشد.

در این نشست همچنین برای بیمه حداقل ۴۰ هزار چای‌کار در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بحث و تبادل‌نظر شد.

پایان پیام/۳۳۸۹