کدام شهرستان‌های گیلان در وضعیت آبی هستند

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تداوم کاهش آمارهای کرونایی در استان گفت: هم اکنون ۱۲ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش مجله خبری تپور؛ فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح وضعیت آمارهای کرونا در استان گیلان اظهار کرد: در بستری‌های روزانه و همچنین مجموع بستری‌ها کاهش آمار ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان پذیرش شده‌اند، افزود: هم اکنون مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان ۳۲ نفر است.

مهرابیان با اشاره به بستری چهار بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان گفت: تنها راهکار مقابله با کرونا و جلوگیری از انتقال و ابتلاء به این ویروس رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی با توجه به سرد شدن هوا و افزایش بیماری‌های ویروسی و تنفسی و عفونی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به افزایش تعداد مبتلایان به آنفلوانزا در استان اشاره و اضافه کرد: شهروندان خواست در صورت مشاهده علائمی همانند سردرد، تب و سرفه از ماسک استفاده کنند.

وی در ادامه به رنگ بندی جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت اشاره و تصریح کرد: ۱۲ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند و هیچکدام از شهرها قرمز و نارنجی نیستند.

مهرابیان افزود: آستارا، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، خمام، رضوانشهر، رودسر، صومعه‌سرا، تالش، فومن، لاهیجان و لنگرود ۱۲ شهرستانی هستند که در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: پنج شهرستان املش، سیاهکل، رودبار، شفت و ماسال نیز در حال حاضر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

انتهای پیام/1301