کشتی‌های کامیون‌بر ایرانی در دریای خزر 4 تایی شد

تعداد کشتی‌های کامیون بر ایرانی در دریای خزر به چهار فروند رسید.

به گزارش مجله خبری تپور؛ برای فعال‌سازی بیشتر مسیر (کریدور) شمال – جنوب و افزایش سرعت و توان نقل‌وانتقال کالاها در این مسیر، تعداد کشتی‌های کامیون بر (رو – رو) ایرانی فعال در دریای خزر از سه به چهار فروند افزایش یافت.

از آغاز فعالیت خطوط رو – رو بین بنادر انزلی و آستاراخان روسیه تاکنون بیش از 2 هزار دستگاه کامیون و 40 هزار تن کالا توسط این کشتی‌ها جابه‌جاشده است.

راهگذر (کریدور) شمال – جنوب که دریای خزر نیز در مسیر آن قرار دارد، کوتاه و ارزان‌ترین مسیر عبور کالا بین هند و خاورمیانه با روسیه و اروپای شمالی است و حمایت دست‌اندرکاران داخلی از این طرح، سهم ایران در عبور کالا (ترانزیت) را رونق خواهد داد.

بر اساس این گزارش، برای رانندگان متقاضی استفاده از این تسهیلات در بندر انزلی و نیز محفوظ ماندن کامیون‌های آنها، محوطه حفاظت شده‌ای در کنار اسکله بندر انزلی پیش‌بینی‌شده است.

همچنین ساخت یک پایانه اختصاصی با تمام امکانات رفاهی در آستاراخان روسیه در حال پیگیری است. در حال حاضر در هر هفته 2 فروند کشتی کامیون بر (رو – رو) به بندر انزلی وارد و دو فروند کشتی از آن خارج می‌شود. در صورت افزایش حجم تردد در این مسیر، این امکان وجود دارد که در هر دو روز یک فروند کشتی رو – رو به بندر انزلی وارد شود.

انتهای پیام/1301