اجرای سیاست‌های دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم در توسعه روابط با اوراسیا

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به حضور هیأت تجاری روسیه در منطقه آزاد انزلی گفت: اجرای سیاست‌های دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم در توسعه روابط با اوراسیا میسر می‌شود.

به گزارش مجله خبری تپور؛ مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به حضور یک گروه از هیأت بزرگ سرمایه‌گذاری روسیه در منطقه آزاد انزلی، گفت: حضور تعدادی از اعضای این گروه در راستای اجرای سیاست‌های دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم در توسعه روابط با کشور‌های حوزه اوراسیا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هیأت ۱۰ نفره روس در حوزه‌های صنایع غذایی، حمل‌و‌نقل و لجستیک، نفت، گاز، انرژی، و اعضای اتاق بازرگانی روسیه می‌باشند، بیان کرد: برگزاری نشست با مدیران سازمان و فعالین اقتصادی منطقه، دیدار از زیرساخت‌های مختلف بندری، ترانزیتی، بازرگانی، شهرک صنعتی و گردشگری منطقه به‌همراه آشنایی با فرصت‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی مهمترین محور‌های کاری حضور هیأت سرمایه‌گذاری روسیه را تشکیل می‌دهد.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به قرار گرفتن این منطقه در مسیر کریدور شمال-جنوب گفت: منطقه آزاد انزلی نقش محوری در فعال‌سازی همکاری‌های کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و به ویژه گسترش مراودات اقتصادی با روسیه و استان‌های جنوبی این کشور دارد.

به گفته کاظمیان بسترسازی برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی فعالین اقتصادی ایران و روسیه با محوریت منطقه آزاد انزلی مهمترین اولویت و برنامه کاری سازمان منطقه آزاد انزلی است که در قالب تکمیل طرح ملی اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری، ساخت و بهره‌برداری از اسکله‌های جدید بندری همچون اسکله رو رو، ارائه مزایا و معافیت‌های سرمایه‌گذاری در حال اجرا می‌شود.

گفتنی است از فرودین ماه سال جاری این پنجمین نشست و چهارمین میزبانی سازمان منطقه آزاد انزلی با هیأت‌های تجاری روسیه می‌باشد که با همکاری اتاق بازرگانی ایران و روسیه در روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/1301